Різне

Навіщо лежачим хворим спеціальні ліжка?

Чи знаєте ви, що функціональне медицинське ліжко допомагає серцю перекачувати кров? Зараз є можливість суттєво полегшити стан лежачого хворого, а також зробити догляд за ним набагато ефективнішим. В першу чергу, варто згадати багатофункційні медичні ліжка, що дозволяють шляхом їх механічної трансформації міняти положення хворого. Такі ліжка складаються з рами та кількох секцій, які можуть міняти положення відносно цієї рами.

Що це дає хворому? Як це впливає на фізіологічні процеси?

Нашу кров помпує не тільки серце. Так, воно головний насос, але є ще й додаткові “помпи”,  це – наші м”язи! Коли ми бігаємо чи ходимо, нахиляємось чи повертаємо тулуб або голову – м”язи працюють. Саме вони допомагають нам рухатись. Але рух – не єдина їх робота.

26-04-15-foto-600x438-1

Скорочуючись і розслабляючись, наші м’язи “масажують” судини і капіляри, а спеціальні клапани, які є у венах, дозволяють при цьому ще й перекачувати кров від органів до легенів і серця. Це допомагає організму краще виводити шкідливі продукти обміну. А ще разом зі “свіжою” кров”ю в органи надходить більше кисню та поживних речовини. Тепер ви розумієте, наскільки важливо для здоров”я якнайбільше рухатись?

Але коли людина важко хвора, паралізована або настільки слабка, що повинна весь час знаходитися в ліжку – її м’язи майже не працюють. А отже, вони не можуть допомогти серцю перекачувати кров. Це викликає її застій у різних органах і може спричинити дуже важкі ускладнення, серед яких – серцева та судинна недостатність, набряки, але найчастіше – це пролежні, тобто ураження або навіть омертвіння тканин тіла, які здавлюються від тривалого лежання.

Медицина розробила чимало методів догляду за лежачими хворими. Це і регулярна обробка шкіри, і масаж, і часта зміна положення хворого у ліжку. Проте всі ці заходи дуже трудомісткі, вимагають фізичної сили, а у випадку важкохворих, які перебувають вдома, просто виснажують їх рідних. Адже всі ці процедури потрібно робити не просто щоденно, а багато разів на день!

Всі ліжка, що призначені для медичних цілей, зроблено надійними, міцними та безпечними. Для їх виготовлення використовують виключно гіпоалергенні матеріали. Ліжка, які використовуються у медичних закладах, зроблено з металу та пластику, що полегшує їх гігієнічну обробку та дезинфекцію. На відміну від них, багатофункційні медичні ліжка, які призначено для домашнього використання, роблять з використанням дерева або його імітації, щоб надати їм більш звичного, “побутового” вигляду.

Спеціальні медичні  ліжка сконструйовано так, що людині можна надати сидяче чи напівсидяче положення. Складніші варіанти мають більше секцій та набагато більше варіантів трансформації. Це робиться ручним обертанням важелів з допомогою механічних приводів або електроприводами, дистанційним натисканням кнопок. При необхідності це може робити і сам хворий. Це дуже важливо психологічно, адже людина зможе сама себе обслуговувати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button