Різні цікавинки

Як облаштувати свій сад

jalyna_holuba_250З давніх часів повелося, що для багатьох з нас кращим і, головне, безкоштовним місцем відпочинку служить дачна ділянка за містом, де обов’язково і традиційно вирощуються овочі, ягідні чагарники і плодові дерева.

На дачі господарі намагалися організувати затишне містечко, де можна було відпочити після трудів праведних. Але розміри ділянки в ті часи у більшості садівників не перевищували горезвісних шести соток, і знайти місце для альтанки і тим більше для галявини було не легким завданням.

Сучасні сади значно відрізняються від своїх «комуністичних предків». Сад перестав бути тільки місцем, де вирощували ягоди та овочі. Його нинішнє призначення – бути місцем відпочинку, в якому поєднуються краса і комфорт, але не будемо забувати і про користь.

Відомі різні стилі садів: англійський, східний, середземноморський, сільський, альпійський, природний. Це не весь перелік, а всього тільки основні напрямки ландшафтного дизайну, які беруться як ідеї при створенні проектів. Найчастіше садівники і дизайнери використовують на ділянці елементи кількох стилів, тому визначити конкретний стиль будь-якого саду практично неможливо.

Проте, є такі елементи, які зустрічаються практично у всіх садах, незалежно від стильового рішення: квітники, садові меблі, доріжки. Інші елементи рідше зустрічаються на ділянках: ставки, фонтани і містки, струмки, арки та перголи.

У кожному разі, який би напрямок ви не обрали для створення свого саду і які б елементи в нього не входили, є загальні правила, яких слід дотримуватися при облаштуванні своєї ділянки.

По-перше, в саду повинні обов’язково поєднуватися горизонтальні і вертикальні елементи. Вертикальні штрихи роблять сад більш гармонійним. Тому сміливо використовуйте в дизайні огорожі, ширми, решітки, арки.

По-друге, чим більше буде в саду натуральних оздоблювальних матеріалів, тим природніше виглядатиме сад. Метал, цегла, декоративна плитка виглядають дуже красиво, проте вони ніколи не дадуть відчути справжню єдність з природою, тому що штучне походження і рукотворність саду видають себе, і це потрібно враховувати любителям садів в природному стилі. Використовуйте камені, корчі, дерев’яні матеріали – і ваш сад буде виглядати як куточок незайманої природи. Декоративні дерева та ялини голубі придадуть вашому садку неперевершений вигляд, і якщо ви вирішили http://www.listiki-igolki.ru/ – це однозначно піде на користь вашій задумці.

По-третє, якщо площа саду достатня, його краще розділити на функціональні зони: місце відпочинку, город, квітник, дитячий куточок, господарська зона і т.д. Такий поділ необхідно для того, щоб упорядкувати структуру саду, тобто щоб кожна зона виглядала самостійною. Для розмежування зон можна висадити невисокі чагарники, поставити низенькі витончені паркани, прокласти доріжки, встановити перголу.

Зони саду

Розташування цих самих зон потрібно ретельно продумати. Погодьтеся, грядки будуть безглуздо виглядати на самому видному місці, якщо це не декоративний город. Красиві елементи дизайну – клумби, штучні ставки, висуваються на передній план. Різні будови, сарайчики, господарська зона зазвичай розташовуються на периферії, подалі від очей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button