Різне

Де і як шукати роботу?

Де і як шукати роботу?Оголошення в газеті

Найпростіший спосіб знайти потрібну роботу – періодична преса. Є чимало спеціальних газет з інформацією про вакансії. Виходять вони зазвичай раз на тиждень.

Купуйте свіжі газети з оголошеннями і телефонами компаній і присвятіть весь ранок пошуку роботи. Обдзвоніть всіх, чиє оголошення здається вам відповідним і навіть тих, чиї оголошення не зацікавили відразу – нерідко оголошення в газеті не відображає суть пропозиції.

Зазвичай ми вибираємо подібні вакансії і після кількох дзвінків стає зрозуміло, які вимоги висувають роботодавці і які умови пропонують. Це допомагає при подальшому спілкуванні: з кожним наступним дзвінком ми збираємо все більше інформації. І вам і співробітникам кадрової служби буде зручніше розуміти один одного.

Складіть список важливих для вас питань: графік роботи, розмір зарплати, розташування місця роботи, обов’язки і так далі. Записуйте ці моменти для кожної вакансії. Так ви не забудете куди дзвонили і зможете легко порівнювати вакансії між собою.

Якщо вас влаштовують умови і ви відповідаєте вимогам фірми, вас запросять на співбесіду. Якщо вам дійсно потрібна робота, не лінуйтеся і не відмовляйтеся від можливостей. Можна сходити і на не саму підходящу (на вашу думку) співбесіду:
– Вакансія може виявитися більш придатною, ніж написано в оголошенні;
– Може бути це дійсно гарне місце і ви знайдете там роботу, не таку, як очікували спочатку – і так буває;
– Активні дії дають досвід, який обов’язково згодиться в майбутньому.

Оголошення в газету може дати особисто фірма – роботодавець або кадрове агентство. У другому випадку співбесід буває кілька. Спочатку ви розмовляєте з співробітником фірми з підбору персоналу. Потім він вибирає з кандидатів найбільш придатних і запрошує їх на співбесіду вже з співробітником (або керівником) фірми, на вакансію в якій ви претендуєте.

Що потрібно для співбесіди?

– Грамотно складене резюме, воно може знадобитися і раніше.
– Продумані варіанти відповідей на запитання роботодавця.
– Зовнішній вигляд, відповідний поданій посади, на яку ви претендуєте. І в будь-якому випадку – акуратний.
– Вам краще записувати важливі моменти, наприклад, в записник. Для цього знадобиться і ручка.

Самореклама

Оголошення можна не тільки шукати, але й дати власне – про пошук роботи. Ваша інформація повинна бути виражена ясно, коротко і лаконічно. І при цьому розкривати суть вашої пропозиції, бути вашою міні – рекламою.

Перевага короткого оголошення – це можливість повідомити про себе тільки те, що говорить на вашу користь. На відміну від розлогого резюме тут не потрібно згадувати молодий вік, невеликий досвід роботи в даній області, часту зміну роботи і т.д. Потрібно дуже точно сформулювати свою мету. А особисті дані повинні підтверджувати, що ви оптимальна кандидатура для виконання зазначених вами обов’язків. Вкажіть чи потрібна вам основна (постійна, на повний робочий день) або додаткова робота.

Крім можливості знайти роботу власне оголошення допомагає вивчити попит на ваші послуги. В оголошенні ви вказуєте свій контактний телефон – розмова з роботодавцем дає додатковий шанс переконати його в необхідності особистої зустрічі з вами. Розмовляючи по телефону обов’язково будьте ввічливі і задавайте конкретні питання. Щоб даремно не витрачати час на поїздку, намагайтеся докладніше дізнатися цікаві для вас умови.

Резюме

Резюме потрібно в більшості випадків. Якщо ви хочете працювати в іноземній фірмі, краще відразу скласти резюме англійською мовою – це універсальна бізнес- мова. Вас можуть попросити надіслати резюме факсом або електронною поштою. Якщо вашу кандидатуру вважатимуть придатною, то через два- три дні вам подзвонять за контактним телефоном.

Інтернет

У пошуку роботи через Інтернет кілька плюсів. Не виходячи з будинку можна дізнатися про максимальну кількість вакансій, причому інформація буде найсвіжішою. На сайтах, орієнтованих на пошук і пропозиція роботи можна переглянути базу вакансій або залишити свою заявку- резюме. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу в Житомирі інформація на сайті http://zhitomir.hh.ua/ допоможе вам у цьому. Широкий вибір вакансій в Житомирі, можливість розмістити резюме на порталі HeadHunter  збільшать ваші шанси в пошуках роботи.

Крім спеціальних сайтів пропозиції роботи зазвичай є на міських порталах. Просто наберіть в пошуковику «робота» або «робота в такому-то місті» і вибирайте сайт, який вам більше підходить.

Крім того так можна знайти віддалену роботу. А якщо ви шукайте в мережі, то, можливо, у вас вже є потрібні навички для роботи через Інтернет.

Реклама

Крім інформації про товари та послуги в рекламі на радіо та телебаченні бувають і пропозиції роботи. Це можуть бути цілі рекламні ролики або рядок, що біжить внизу екрану.

Щоб знайти хорошу роботу потрібна ініціатива. Збирайте всю доступну інформацію про галузі,які вас цікавлять: читайте статті про організації, в яких ви хотіли б працювати. Вивчайте спеціальні видання де говориться про розширення виробництва і відкритті дочірніх фірм. А також, навіть, якщо у вас великий досвід постійно розвивайтеся, будьте в курсі нових технологій у своїй галузі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button