Різне

Як підібрати резистор для світлодіода

Світлодіод є напівпровідниковим приладом, який при пропущенні через нього струму створює оптичне випромінювання. Світлодіоди служать гарною заміною для ламп розжарювання. Освітлення, яке створене за допомогою світлодіодних ламп, дає можливість добре економити кількість енергії, яку ми споживаємо. В даний час неможливо уявити побутову або промислову апаратуру, яка не використовує світлодіоди в якості індикаторів.

25-12-14-foto-600x450-1

Щоб правильно підібрати резистор для світлодіода, необхідно знати номінальний прямий струм світлодіода і напругу джерела, до якого він буде підключений, і, використовуючи закон Ома, розрахувати необхідну опір резистора.

Слід враховувати, що світлодіоди мають бути підключені до резистора правильно, обов’язково потрібно знати їх полярність. Дотримуйтеся заходів безпеки при роботі в ланцюгах з високою напругою. Світлодіоди можуть працювати як від постійного струму, так і від змінного.

При послідовній схемі включення світлодіодів струм в ланцюзі повинен бути рівний номінальному струму світлодіода і відповідно струму, що проходить через резистор. А при паралельному включенні струм в ланцюзі резисторів в стільки разів більше, скільки буде підключено паралельно світлодіодів. Для розрахунку номінальної потужності застосовуваного струмообмежувального резистора необхідно розрахувати потужність тепловиділення резистором.

Однак більшість світлодіодів починають своє світіння при струмах, що значно нижче номінальних. Відповідно, там, де немає спеціальних вимог до випромінюваної потужності світіння, рекомендується зменшити струм в ланцюзі (збільшивши опір струмообмежувального резистора), тим самим зменшити споживану потужність і значно збільшити термін служби світлодіода, який, до речі, можна придбати на skyled.com.ua/catalog/led.

Потрібно пам’ятати, що світлодіоди ніколи не можна напряму підключати до джерела живлення. У світлодіода зросте струм і він може практично моментально згоріти. Тому слід дотримуватися всіх правил при підключенні світлодіода в електричний ланцюг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button