Різні цікавинки

Коли краще їхати в Китай на відпочинок

Традиційно найбільш сприятливим часом для поїздок до Китаю вважаються пізня весна (кінець квітня — травень) і осінь (вересень-жовтень для північних регіонів і листопад — грудень для південних). Однак тут слід враховувати, що територія країни лежить в межах аж трьох кліматичних поясів: помірного, субтропічного і тропічного, що в поєднанні з різноманітним рельєфом і близькістю або віддаленістю від океану дає велику кількість локальних погодних умов. Тому при плануванні поїздки, коли у вас вже є китайская виза, слід орієнтуватися на конкретне місце і його особливості. Також слід мати на увазі, що в міжсезоння ціни на все знижуються досить помітно, що в поєднанні з можливістю торгуватися здатне перетворити поїздку у вельми бюджетний варіант, особливо якщо деяка незвичність погоди не створять для вас перешкоди.

foto_cikavosti_17.10.2014-07_resized

На північному сході країни (Харбін, Шеньян, Пекін, Цзинань, Тяньцзінь) літо спекотне та сухе, температура в цей період рідко падає нижче + 25 ° С, а опадів випадає від 30 мм на місяць (травень) до 200 мм (серпень). Зима тут довга і відносно холодна — від -9 ° С в грудні-січні до + 4-10 ° С в лютому та листопаді. До того ж сильні вітру з Сибіру і з нагір’їв Монголії цілком здатні перетворити навіть легку прохолоду у вельми некомфортну погоду — вологість повітря на рівнинах все ж дуже значна і при зіткненні з холодними сухими вітрами виникають сильні атмосферні фронти.

Читайте також: У китайському місті з’явилися доріжки для пішоходів … з телефонами

Поїздку в Пекін краще планувати на квітень-травень і вересень-жовтень, коли стовпчик термометра впевнено тримається вище позначки в + 20 ° С, а дощових днів не більше 5-6 на місяць. Правда навесні нерідкі сильні вітри, але періодичність їх нерівномірна. Влітку тут вельми жарко, що в сукупності з забрудненням повітря величезного мегаполісу може бути вельми і вельми некомфортним. До того ж на липень-серпень припадає максимум дощів (12-14 днів на місяць), що також не сприяє відпочинку. Приблизно така ж картина в Харбіні, Шеньяні (Мукден), Тайюане і Циндао — правда тут завжди трохи прохолодніше.

У міру наближення до моря (Шаньдун, Хенань, Цзянсу) клімат дедалі більше набуває рис помірного мусонного. Зима тут прохолодна (від -5 ° С до + 10 ° С) і суха (3-5 дощових днів), весна тепла, але вітряна, літо спекотне (+ 21-31 ° С) і дощове (пік — липень-серпень, до 200 мм опадів на місяць), осінь — тепла і сонячна. Тому при поїздці сюди слід орієнтуватися на конкретні запити — в лютому-березні можна милуватися засніженими горами буквально в парі десятків кілометрів від теплого моря, в березні-травні — оглядати історичні пам’ятки, а в липні-жовтні — загоряти і здійснювати походи по горах.

foto_cikavosti_17.10.2014-07-01_resized

У центральних районах Китаю влітку також дуже жарко і волого. В Сініні, Ухані, Ланьчжоу, Сіані, Чженчжоу, Ченду та інших великих містах, а також в знаменитих горах Хуаншань з кінця травня по жовтень середня температура повітря становить + 24-29 ° С і вельми дощитиме — з червня по вересень дощі йдуть не рідше 16 днів на місяць. У той же час в районі Лесового плато і в гористих районах Сичуані завжди трохи прохолодніше, а ось Ухань з його спекотним кліматом є одним з найспекотніших місць країни. Взимку тут помітно тепліше, ніж на півночі — середня температура з листопада по березень тримається вище + 12 ° С, дощі йдуть рідко (не більше 8 «сирих» днів на місяць), але часто також вітряно. А ось в долині річки Янцзи зима дещо м’якша, ніж в інших районах центру, хоча і тут вітри можуть дути по цьому природному коридору буквально тижнями. Тому для поїздки сюди також найкраще підійдуть квітень-травень і вересень-жовтень, коли цілком тепло (+ 16-24 ° С) і сухо (20-40 мм дощу на місяць).

Читайте також: Китайці розробляють плаваюче місто з модулів

У пустельних районах північного заходу (Синьцзян-Уйгурський автономний район і Внутрішня Монголія) літо дуже спекотне (+ 24-31 ° С) і сухе (25-30 мм опадів щомісяця, пік в серпні — до 130 мм), до того ж нерідкі пилові бурі, тому в цей період тут вельми некомфортно. Зима ж холодна (-8-17 ° С) і суха (8-10 мм), причому морозна і ясна погода може стояти тижнями, нерідкі пронизуюючі вітри з навколишніх гірських районів і піщані бурі. Тому для поїздки сюди слід вибирати травень-початок червня, коли природа розквітає, а також серпень і вересень. Однак навіть у цей період варто прихопити з собою теплий одяг, оскільки денна амплітуда температур велика (до 20 ° С!), що типово для континентального клімату. Цікаво, що столиця Сіньцзян-Уйгурського автономного району — Урумчі вважається найвіддаленішим від моря містом в світі (до найближчого берега — 2500 км!), а опадів тут випадає за рік стільки ж, скільки в тому ж Пекіні за один літній місяць — 194 мм .

foto_cikavosti_17.10.2014-07-03_resized

В Тибетському автономному районі клімат типово гірський з коротким і відносно теплим літом і дуже холодною зимою. Опадів тут випадає дуже мало, а різниця денних і нічних температур дуже значна (до 15 ° С), причому круглий рік. Високогірна Лхаса досить складна для відвідування — розріджене повітря (62-65% кисню від норми на рівнині), сильні перепади температур як в межах сезону, так і між днем і вночі, рідкісні дощі (пік — липень-серпень, до 120 мм), сильні вітри і велика кількість сонячних днів з високим рівнем інсоляції не дозволяють рекомендувати її людям з хронічними захворюваннями, особливо серцево-судинної системи. Заморозків не буває всього 2 місяці на рік (липень-серпень). Тому сюди краще їхати в травні-червні та вересні-жовтні, хоча багато ізольовані долини мають власний мікроклімат і при плануванні поїздки варто більше орієнтуватися на свідчення погодних інформерів.

Для нагір’їв півдня (Юньнань, Гуйчжоу і навколо) типовий м’який клімат з теплим літом і прохолодною зимою, заслужено вважається кращим в Китаї. Дощів тут випадає мало, а заморозки дуже рідкісні. В Куньміні, наприклад, стовпчик термометра практично ніколи не опускається до нульової відмітки, але і не піднімається вище + 30 ° С, тому їхати сюди можна цілий рік. Однак «природним обмежувачем» є дощі — з червня по вересень їх випадає більш 150 мм на місяць, тобто в середньому 14-15 дощових днів (85-90% від річної норми). Втім, вони не сильно заважають поїздкам, оскільки помірно спекотна погода, велика кількість районів з локальним мікрокліматом і всіляких свят дозволяють завжди вибрати найбільш оптимальний варіант. Пік сезону тут припадає на кінець квітня — початок червня і вересень — дощів відносно небагато і тепло.

foto_cikavosti_17.10.2014-07-02_resized

Для південно-східних приморських районів Китаю (Гуансі-Чжуанський автономний район, Гуандун, Фуцзянь і Чжецзян) характерний субтропічний морський клімат з усіма наслідками. Дощі випадають регулярно протягом усього року (пік припадає на травень-серпень, в середньому 16-18 «сирих» днів за місяць), літо спекотне (з травня по вересень + 24-31 ° С), зима коротка і відносно прохолодна (+ 15-21 ° С при 40-70 мм опадів на місяць). У розпал сезону дощів (липень-вересень) нерідкі тропічні тайфуни. Особливо «сирий» період триває між другою декадою червня і першою декадою липня, на які вже точно не варто планувати поїздку. Тому вибиратися сюди варто орієнтуючись на власні уподобання, піком ж сезону є весна й осінь, коли тепло і відносно (за місцевими мірками, звичайно) сухо.

Читайте також: Китайські архітектори побудують купола, рятуючись від смогу

На Хайнані клімат трохи більш рівномірний — перепади температур тут рідко перевищують 4-6 ° С, пік опадів припадає на травень-жовтень (15-16 дощових днів на місяць), тому, залежно від особистих переваг, варто вибирати або пізню осінь (жовтень -листопад), коли тепло і сухо (не більше 10 дощових днів на місяць), або весну (з березня по травень), коли помітно тепліше, але і більш сиро. Східна частина острова вважається «коридором тайфунів», тому слід приділяти особливу увагу штормовим попередженням.

Кнопка «Наверх»
Закрыть