Технології

Планшети та ультрабуки стали на 30% доступніше

Мобільні комп’ютери дешевшають по всьому світу, що свідчить про насичення попиту на даному ринку. Про це йдеться в дослідженні ABI Research.

За оцінками аналітиків, середня ціна продажу ультрабуків і планшетів знизилася на 7,8% в 2014 році. При цьому, середній час, який вимірюється в тижнях, необхідний домогосподарствам для отримання доходу, необхідного для покупки портативного ПК без шкоди життєво важливим видатків, скоротився приблизно на 30%. Таким чином, електроніка стає більш доступною для широкого кола споживачів.

25-12-14-foto-600x362-1

Найбільший прогрес помічений в Індонезії. За даними ABI Research, якщо в 2013 році місцевим сім’ям було потрібно близько 11 тижнів, щоб заробити на купівлю ультрабука, і 4 тижні для придбання планшета, то через роки ці тимчасові проміжки скоротилися до 6 і 1,5 тижні відповідно.

В іншому світі домогосподарства повинні працювати 2,5 тижні, щоб дозволити собі покупку ультрабука, і близько одного тижня для придбання планшетного комп’ютера.

Як відзначає аналітик ABI Research Стефані Ван Вактор (Stephanie Van Vactor), дозрівання ринку мобільних ПК і раніше дасть про себе знати в 2015 році: це буде виражатися в посиленні конкуренції і зниження цін на продукцію.

У звіті експертів повідомляється, що в період з 2013 по 2014 року середня вартість планшетів і ультрабуків в 22 країнах світу впала на 8,5% і 7,1% відповідно. Ви самі можете переконатися в цьому, завітавши на портал http://www.notus.com.ua/Planshety_ampe. Ця тенденція допоможе пристроям знайти більш широку аудиторію і частково компенсувати падіння продажів, вважає Стефані Ван Вактор.

За словами аналітиків, комп’ютерні пристрої більшою мірою доступні жителям розвинених регіонів, таких як США, Японія і Німеччина, що обумовлено високими середніми доходами місцевого населення.

Читайте також: Новий ґаджет дозволить збирати планшет з смартфонів

У регіонах, що розвиваються доступність електроніки підвищується в основному за рахунок її здешевлення. Наприклад, у Чилі середні продажні ціни на планшети і ультратонкі лептопи зменшилися на 56%, що є найбільшим показником негативної цінової динаміки в світі. Вартість “таблеток” в країні впала на 70,3% у зв’язку з розширенням асортименту і загостренням конкуренції, відзначають аналітики.

В Індії середні цінники, навпаки, зросли – приблизно на 22% для планшетів і ультрабуків. Планшети подорожчали майже на третину, що пов’язано зі сплеском на місцевому ринку електронної комерції та популяризацією iPad, а також апаратів середнього рівня.

Натхнення: dailycomm.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button