Різні цікавинки

Тепла підлога або радіатори?

vodiana_pidloha_250Нерідко покупці задають питання: що краще тепла підлога або радіатори? Для порівняння цих двох видів опалення візьмемо два критерії: економічність і комфорт. Потрібно, правда зауважити, що радіаторне опалення та опалення теплими підлогами можна поєднувати.

Що дешевше?

За європейськими нормативними документами ефективність опалювальних приладів оцінюється відповідно з такими показниками: коефіцієнт регульованої та коефіцієнт ефективності передачі тепла. За обома цими показниками у радіаторів є незначна перевага над теплими підлогами.

Регульованість нагрівального приладу ототожнюється з тепловою інерцією. Чим швидше прилад змінює температуру в приміщенні, тим менш він інертний. Перевага менш інертного приладу в тому, що він здатний швидко реагувати на зміни температурних умов у приміщенні і за його межами. Адже крім котла в будинку є ще багато джерел теплової енергії: побутова техніка, люди, зміни погодних умов, сонячне світло.

При підвищенні температури на один градус більше необхідного відбуваються теплові втрати на 6 %. На цьому і ґунтується користь автоматики. Її завдання полягає в тому, щоб підтримувати температуру в приміщенні відповідно до заданих показником. Зручно ще й те, що автоматика дозволяє запрограмувати систему опалення згідно з графіком життєдіяльності мешканців. Наприклад, має сенс знизити температуру, поки в будинку нікого немає на 5 градусів нижче на 15 годин на добу. Отож, заощадити 6 % х5о = 30 % енергії.

З огляду на те, що теплі підлоги мають велику інертність в порівнянні з радіаторами і повільніше реагують на зміни можна припустити, що економічніше буде радіаторне опалення.

Комфорт

По комфортності таки перше місце займають теплі підлоги від http://buderus43.ru/, оскільки вони розподіляють температуру по висоті приміщення: найтепліше внизу, а вище температура дещо менша і під стелею не утворюється маса тепла, як при роботі радіаторів. До того у вас з’являється можливість ходити по підлозі без взуття, лежати і сидіти на ньому.

На закінчення потрібно ще раз згадати той факт, що на практиці перевірена успішна робота систем опалення, заснованих лише на радіаторах або тільки на теплих підлогах. Підсумувати слід тим, що ймовірно, саме грамотна комбінація обох нагрівальних приладів, дозволяє досягти максимального ефекту по економічності і по комфорту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button