Поради

Як почистити клавіатуру (відео)

Клавіатура – це, мабуть, найбільш забруднююча частина комп’ютера. Багато користувачів вважають за краще обідати чи пити каву, працюючи за ПК, та й звичайну пил ніхто не відміняв. Сторонні відкладення накопичуються зовні і всередині пристрою, кнопки починають залипати, а то й зовсім не натискаються. Значить, настав час для клінінгових процедур.

13-12-14-foto-550x393-1

При частковому забрудненні клавіатури або плановому прибиранні ви можете скористатися:

  • серветками із спиртовим просоченням (очистять клавіші і простір між ними);
  • засобом Cyber Clean, яке нагадує пластилін або іграшку «лизун» (збере на себе жир і інший бруд);
  • пилососом для клавіатури з USB-роз’ємом (очистить від крихт і пилу);
  • балончиком зі стисненим повітрям (видме дрібні частинки з-під клавіш на їх поверхню).

Коли виникає потреба в ґрунтовному чищенні, потрібно розібрати пристрій введення. Для початку вимкніть живлення і сфотографуйте панель вцілому, щоб при складанні кожна кнопка опинилася на своєму місці. Далі візьміть плоску викрутку або подібний предмет і підніміть одну клавішу. Вона вийде з паза і легко дістанеться. Особливо обережними будьте з пропуском, ентером і шифтом. Ці клавіші через свій розмір фіксуються на додаткові алюмінієві затискачі. При чищенні металеві елементи також знімайте.

Розібранні клавіші помістіть в мильний розчин на півгодини або складіть в мішечок і виперіть в машинці. Після цього розкладіть кнопки на рушник і залиште їх просохнути. Щоб стовідсотково прибрати всю вологу, скористайтеся феном. У випадку, коли білі клавіші при експлуатації посіріли, а прання їм не допомогла, очистити їх можна гумкою – стирачкою.

Основу клавіатури протріть трохи вологою безворсовою серветкою. Тверді частинки сміття видаліть ватною паличкою або зубною щіткою. Переконайтеся, що всі нутрощі повністю висохли. Встановіть клавіші на місце і перевірте їх роботу.

Якщо на клавіатуру потрапила рідина, відразу ж вимкніть її і переверніть, щоб якомога більше вологи видалити з пристрою. У перевернутому стані залиште клавіатуру на 24 години, за цей час вона повинна просохнути. Якщо всередині виявилася солодка, в’язка рідина, яка може склеїти контакти і кнопки, доведеться повністю розбирати пристрій.

Клавіатура ноутбука відрізняється від звичайної, тому розбирати її слід лише в крайніх випадках. При цьому краще не знімати кнопки «enter» та «spase», оскільки їх досить легко пошкодити. Якщо бруд потрапив в щілину між клавіатурою і корпусом ноутбука, відсуньте голкою засувки по кутах, які тримають панель вводу. Потім від’єднайте шлейф і протріть тильну сторону клавіатури і простір під нею.

При чищенні комп’ютерної клавіатури будьте обережні. Не можна надмірно зволожувати або сильно терти внутрішню плату, щоб не зіпсувати контакти. Не можна виривати клавіші з гнізд, вони повинні зніматися легко, а знову розміщувати з клацанням. Дійте акуратно, і все вийде!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments