Поради

Як позбутися від дротяників на городі (відео)

Дрояник є довгою личинку в вигляді черв’яка з дуже жорстким панциром. Шкідник живе в землі і вражає бульбові культури. Найбільше він любить картоплю і моркву, але не гребує і буряком, ріпою, редискою.

Дротяник – звідки він береться

Цикл розвитку цього шкідливої істоти складає цілих п’ять років. Три перших роки – це різних розмірів личинки (щороку вони збільшуються в розмірі), четвертий рік – лялечка, яка вилуплюється з дорослої личинки і через два-три тижні перетворюється в жука, і нарешті, п’ятий рік – нові личинки, які відкладає дорослий жук . Саме перші три роки, коли личинка росте, вона і називається дротяником. При цьому з кожним новим сезоном личинка стає потужнішою і, як наслідок, сильніше вражає овочі. Щоб позбутися від дротяників необхідно перервати п’ятирічний цикл розвитку. Це означає, що боротися з ним потрібно щорічно протягом п’яти років.

Як боротися з дротяником агротехнічними методами

Агоротехніка передбачає осушення ділянки, розкислення ґрунту, ретельне перекопування і посадку певних рослин.

Личинка шкідника дуже любить сирий ґрунт і загущені посадки. В таких же місцях прекрасно почуває себе пирій. Так що якщо на ділянці є цей шкідливий бур’ян, його потрібно повністю видалити. Після видалення пирію, ґрунт стане сухіший і дротяники в ньому розмножуватися не зможуть.

Якщо земля на ділянці досить кисла, то дротяники там оселяться напевно. Знизити рівень кислотності ґрунту можна внесенням в нього меленого вапняку (вуглекисла вапно). Цей засіб вноситься восени перед перекопуванням городу і його потрібно 20-30 кг на 100 кв.м. Можна також в ґрунт вносити крейду або подрібнену яєчну шкаралупу.

Осіннє перекопування городу потрібно проводити на глибину 20-30 см і землю трохи розбивати. Видимих личинок і жуків варто вибирати вручну і відразу ж знищувати. Дротяник, який залишиться в грудках землі, при сильних морозах взимку, повинен замерзнути. Навесні землю потрібно ще раз перекопати і вибрати залишених в живих особин.

Відлякати дротяника можна, висаджуючи по периметру ділянки бобові (квасоля, горох, соя, боби).

Як боротися з дротяником народними методами

Дротяник дуже живуча істота, тому крім агротехніки варто застосувати і народні методи:

При весняній посадці овочевих культур необхідно пролити грядки блідо-рожевим розчином марганцю.
Нарізати на досить великі шматочки картоплю, моркву і буряк. Насадити їх на довгі бамбукові палички і закопати в городі. Кінці паличок потрібно залишити нагорі, щоб за них можна було витягти з землі приманку. Кожні два-три дні необхідно акуратно виймати палички з приманкою і знищувати дротяників, які вже оселилися на овочах. Робити таку процедуру необхідно за кілька днів до посадки насіння і бульб, а потім – протягом усього сезону.

Замість паличок можна використовувати баночки з такою ж приманкою. Для цього невеликі скляні посудини з-під дитячого харчування потрібно наполовину наповнити овочами і закопати в землю врівень в верхнім шаром. У відкриті банки будуть залазити дорослі жуки, яких потрібно вибирати і знищувати.

Восени на городі можна розкласти солому, змішану з гноєм. Такі затишні теплі купи можуть залучити дротяників, які захочуть зимовати в теплі. Як тільки прийдуть перші морози, купи ці потрібно облити бензином і спалити.

Як боротися з дротяниокм хімічними методами

Сьогодні в будь-якому господарському магазині можна купити отрути від всіляких шкідників. Дуже хороші результати дають «Баргузин», «Базудин», «Провотокс» та інші подібні. Щоб не нашкодити навколишньому середовищу і не отруїтися самому, отрути потрібно використовувати дуже акуратно і чітко дотримуючись інструкції. Застосовуючи комплекс заходів, від дротяників можна позбутися назавжди і отримувати хороший врожаї овочевих культур.

Крім дротяники, на овочі можуть напасти і інші шкідники. Як з ними усіма боротися, дивіться в даному відео.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button