Людина

Активність мозку дозволяє передбачити вибір людини

Вчені виявили, що по активності областей мозку, задіяних у прийнятті рішень, можна передбачити, який вибір зробить людина – ризикований або безпечний, йдеться в статті в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідження останніх років виявили мережу відділів мозку, які беруть участь в оцінці ризику при прийнятті рішень. Щоб з’ясувати, чи можна по ним передбачити, чи стане людина ризикувати, Сара Хелфінштейн (Sarah Helfinstein) з університету Техасу в Остіні (США) і її колеги використовували комп’ютерну гру.

Активність мозку дозволяє передбачити вибір людини

У ній учасникам потрібно надувати віртуальну кульку, клікаючи по ній мишкою. З кожним кліком кулька стає більшою, а гравцеві нараховуються гроші. Але якщо гравець перестарається і кулька лусне, всі гроші «згорять». Щоб не втратити свої заощадження, гравцеві потрібно вчасно вийти з гри, тому перед кожним ходом йому доводиться зважувати можливий ризик.

Вчені відзначають, що поведінка гравців схожа з поведінкою людей в реальному житті, коли мова йде про ризик, пов’язаний з курінням, вживанням наркотиків, небезпечними сексуальними зв’язками або небезпечним водінням. У дослідженні Хелфінштейн та її колег брали участь 108 добровольців. Під час гри вчені проводили функціональну магнітно -резонансну томографію мозку піддослідних. Вони змогли передбачити вибір учасників гри в 71,8 % випадків.

При цьому дослідники виявили, що ділянки мозку, по яких можна передбачити, чи буде людина ризикувати, в основному розташовувалися в тих областях мозку, які відповідають за контроль поведінки, робочу пам’ять, увагу. Вчені припускають, що частково ризик може бути результатом помилки контролюючих систем, необхідних для вибору безпечного рішення.

Вони також відзначають, що для передбачення вибору гравців було досить грубих даних, які показували усереднену активність відділів мозку, пов’язаних з ризикованою поведінкою, і областей, що відповідають за уникнення ризику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments