Поради

Як правильно вибрати тротуарну плитку? (відео)

Власникам приватних будинків особливо важливо знати основні характеристики такого покриття, як тротуарна плитка, як вибрати її і якими способами вона може бути укладена. Адже це покриття буде постійно піддаватися великим навантаженням, так як на майданчиках біля будинку розставляють садові меблі і діжки з рослинами, тут можуть паркувати автомобілі, лежати будівельні матеріали. Покриття садових доріжок влітку сильно нагрівається сонцем, восени заливається дощами, а взимку замерзає і знову відтає. Тому матеріал для доріжок і майданчиків повинен витримувати будь-які несприятливі впливи і інтенсивну експлуатацію. Як вибрати тротуарну плитку, щоб вона відповідала таким високим вимогам?

26-01-16-foto-600x385-1

Спосіб виробництва, початковий матеріал та якісні характеристики

Тротуарна плитка може бути вироблена з різних матеріалів. Наприклад, відносно недавно на ринку з’явилися покриття з дерева і гуми. Однак поки такі різновиди залишаються екзотикою. Широке поширення одержали покриття з обпаленої глини і натурального каменю. Але найбільш доступною, довговічною і практичною вважається плитка з бетону. Це класичний варіант, головними перевагами якого вважаються відносно низька собівартість виробництва і здатність витримувати великі навантаження.

Для того щоб правильно вибрати покриття, потрібно враховувати його призначення. Наприклад, якщо ви хочете купити якісну плитку для мощення паркувального місця або для укладання під’їзної дороги, вам потрібно більш міцне покриття. Краще придбати плитку, вироблену методом вібропресування. Таке покриття виготовляють з цементу і гранітного щебеню, додаючи в вихідну масу пластифікатори і пігменти.

За допомогою цієї технології виробляється тротуарна плитка різних розмірів. Однак для паркувального місця або під’їзної дороги варто вибирати дрібну плитку, оскільки великі екземпляри при таких навантаженнях можуть швидше потріскатися. Перевагою цієї технології є точна геометрія окремих елементів, що дозволяє при укладанні домогтися формування більш міцного твердого покриття.

А ось для невеликих садових доріжок краще вибирати плитку, виготовлену методом вібролиття. Така технологія не вимагає високого ступеня автоматизації, тому з точки зору точності геометрії плитка поступається вібропресування. Вона виглядає більш ефектно, оскільки даний метод допускає більшу різноманітність відтінків. Крім того, при вібролиття можливе нанесення візерунків на поверхню плитки.

Вибір дизайну і розміру 

Обидва методи виробництва плитки (і вібролиття, і вібропресування) дозволяють отримувати різноманітні форми.

У каталогах виробників представлені і класична бруківка, і шестикутники, і більш цікаві різновиди, умовно звані «ракетка», «котушка» або «хвиля».

Вибір тротуарної плитки залежить від того, який спосіб укладання ви збираєтеся використовувати.

Бруківка, яка представляє собою звичайний прямокутник, вважається найбіль універсальним варіантом. Адже при укладанні вона може використовуватися в різних комбінаціях. Найпростішими варіантами є «стовпчики» і імітація цегляної кладки, але можуть використовуватися схеми з попарним розташуванням: «ялинка», «шахматка», «драбинка» і т.д. Ці схеми виглядають цікавіше, але вимагають і більш ретельного підходу.

Вибираючи плитку більш складної форми, будьте готові до того, що для її укладання знадобиться хоча б найпростіший дизайн-проект, щоб покриття виглядало гармонійно.

У каталогах можна знайти плитку різних кольорів. Хоча для виробництва цього матеріалу використовують тільки натуральну сировину, в нього все одно додають фарбувальні пігменти, щоб відтінки виходили більш м’якими. Якщо для виготовлення покриття використовувався білий цемент, то можна отримати більш яскраві кольори, наприклад, зелений або жовтий.

Але на садових доріжках вони не завжди виглядають добре. Вибирати плитку таких тонів варто тільки тоді, коли площа ділянки досить велика.

Яку плитку вибрати: дрібну або велику? Крім нюансів, описаних вище, слід врахувати, що розмір теж залежить від загального проекту вашої ділянки. Є ще один важливий момент: чим дрібніші окремі елементи, тим більше швів зроблено між ними. Це означає, що вони краще розподіляють навантаження, яке виникає при інтенсивній експлуатації, що важливо для паркувального місця, а для прямих садових доріжок практично не має значення, оскільки їх можна вимостити елементами будь-якої форми і розміру.

Для терас неправильної геометричної форми або дугоподібних доріжок краще вибирати дрібну бруківку, оскільки цей матеріал дозволяє створювати криві будь-якого радіусу. Є, однак, окремі види плитки, які розроблені спеціально для кругових форм, але коштують вони дорого.

26-01-16-foto-600x400-2

Деякі нюанси якості 

Гарний дизайн ще не означає, що ця тротуарна плитка відрізняється високими експлуатаційними характеристиками, тому безпечніше всього вибирати продукцію, яка пройшла атестацію. Це означає, що її якість підтверджено відповідними сертифікатами. Такі документи не завжди є у продукції невеликих підприємств, хоча вона і коштує дешевше. Якщо ви хочете знайти якісну плитку, вибирати її варто за основними критеріями: морозостійкість (це означає, що виріб добре переносить не тільки заморожування, але і відтавання), міцність, вологоємність, а також щільність бетону. Всі ці дані повинні бути відображені в документації. Гарантспецбуд пропонує плитку тротуарну яка відповідає усім вищеперерахованим властивостям.

Однак деякі показники можна оцінити самостійно. Як це зробити правильно? Наприклад, якщо ви хочете знати, наскільки міцна тротуарна плитка, ви можете спробувати відламати шматочок від зразка за допомогою спеціального інструменту. Зверніть увагу на злам. Міцна плитка, виготовлена ??з якісного бетону високої щільності і з низькою вологоємністю, буде виглядати гладкою на зламі. Якщо ж злам вийшов нерівним, з виступаючими зернами, це говорить про те, що виріб виготовлений з суміші з неоднорідною структурою і низькою щільністю, при високій вологоємності. З часом ця бруківка може потріскатися. Злам повинен бути профарбований рівномірно – це важливо, а на самій поверхні виробу не повинно бути ні щербин, ні бульбашок, ні яких-небудь нерівностей.

Всі елементи партії подивитися не вийде. Але навіть на зразках не повинно бути виражених темних або світлих смуг. Такі смуги зазвичай свідчать про те, що вихідні компоненти були погано змішані. Але слід пам’ятати, що іноді на бруківці з’являється світлий вапняний наліт.

На відміну від смуг, він вважається нормальним явищем. Наліт являє собою результат природних хімічних процесів, які відбуваються під час застигання суміші, і на якість виробу він не впливає. Цей наліт можна легко очистити спеціальними засобами, які продаються в магазинах, що торгують товарами для дому і саду. Невелика різниця у відтінках різних елементів плитки також не повинна бентежити покупців. Ця різниця виникає через те, що при виготовленні суміші використовуються натуральні компоненти з різними характеристиками.

Занадто яскравий відтінок плитки може говорити про те, що в неї було додано надмірна кількість пігменту. Це знижує міцність виробу.

Є ще кілька важливих нюансів. Так, якщо при ударі двох елементів один об одного ви чуєте дзвін, це означає, що плитка висохла і вже можна приступати до її укладанні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button