Авто

Компанія Toyota відкриває доступ до тисяч своїх патентів щодо водню, паливних елементів і автомобілів

Відома автомобільна компанія Toyota відкрила доступ для всіх бажаючих до 5600 своїх патентів, які мають відношення до водневого палива, паливних елементів і технологіям використання водневого палива в автомобілях. Слід зазначити, що доступ до патентів надається на умовах одноразового платежу і метою цього заходу є прагнення компанії Toyota розширити сферу застосування технологій водневих паливних елементів, отримання водню і створення супутньої інфраструктури з прицілом, в першу чергу, на концептуальний водневий автомобіль Toyota Mirai, який в недалекому майбутньому піде в масове виробництво.

08-01-15-foto-600x271-1

Дуже довгий список патентів включає в себе 1970 патентів, пов’язаних з існуючими водневими паливними елементами для автомобілів. 200 патентів мають відношення до технологій безпечного зберігання водню і виготовлення водневих паливних баків високого тиску, схожих на баки, встановлених на автомобілі Mirai. Ще 3350 патентів пов’язані з режимами роботи паливних елементів і алгоритмами програмного забезпечення систем управління, що забезпечують підтримку вищезазначених режимів. І нарешті, 70 патентів відносяться безпосередньо до різних технологій отримання водню.

Вищезгаданий пакет патентів буде доступний для інших автомобілебудівників, виробників запчастин та додаткового автомобільного обладнання, і компаній, зацікавлених в участі у зведенні інфраструктури водневих паливних заправок. Всі патенти, що стосуються автомобілів і водневих паливних елементів, знаходитимуться у відкритому доступі до 2020 року, решта патентів, що стосується технологій виробництва та зберігання водню, залишатимуться доступними, як кажуть, “до кінця своїх днів”.

[ads2] Даний захід на перший погляд схожий на альтруїстичну акцію компанії Toyota, метою якої є допомога всьому людству в справі переходу від викопного палива на екологічно чистий водень. Цей, безумовно, гарний жест, напевно полегшить подальше поширення водневих автомобілів і дозволить компанії Toyota зацікавити потенційних покупців новим автомобілем Mirai.

Слід зазначити, що поширення водневих автомобілів, так само як і електричних автомобілів, сильно стримується відсутністю всієї супутньої інфраструктури, тобто спеціалізованих ремонтних майстерень, заправних станцій і т.п. І це замкнуте коло сподівається розірвати керівництво компанії Toyota, надавши відкритий доступ до пакету своїх патентів.

Читайте також: Хочете безкоштовний водневий автомобіль? Їдьте до Японії!

І найголовнішим у цій справі є те, що всі вищезгадані патенти можуть стати відправною точкою як для існуючих підприємств, так і для безлічі нових компаній, які, як гриби після дощу, почнуть рости на благодатному ґрунті області виготовлення паливних елементів, будівництва мереж заправних станцій, забезпечуючи, при цьому, подальший розвиток технологій екологічно чистих автомобілів. А у виграші від цього виявляться всі без винятку, починаючи від виробників і закінчуючи кінцевими споживачами.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button