Поради

Як правильно подати заяву на патентування винаходу

Інформацію щодо всіх наявних послуг державних сервісів, що офіційно надають органами місцевого самоврядування і виконавчої влади, можна отримати на порталі Гіду онлайн. Гід надає швидкий та зручний доступ до всіх актуальних даних з державних послуг. На платформі можна знайти відповіді стосовно вартості, строків отримання, необхідних для оформлення документів тощо.

Патентування винаходів та інтелектуальна власність

Винахідники корисного приладдя можуть підтвердити своє право на інтелектуальну власність.

Щоб отримати патент на винахід, потрібно звернутися до ДП «Український інститут інтелектуальної власності». Перелік обов’язкових документів та як пишеться заява на отримання патенту на винахід, можна знайти з допомогою Гіду за назвою послуги чи її ідентифікаційним номером (00316) на порталі. Щоб отримати патент, необхідно підготувати:

? заяву фізичної/юридичної особи чи ФОП на отримання патенту;

? квитанцію про сплату вартості державної послуги;

? детальний опис моделі, винаходу;

? пояснювальні схеми, креслення та формули корисної моделі;

? реферат.

Винахід протягом 31 дня проходить перевірку на патентоспроможність. Підставою для видачі патенту «Українським інститутом інтелектуальної власності» є експертний висновок. Зареєструвати його можливо, сплативши збір за публікації та мито за видачу патенту протягом 3 місяців з моменту отримання позитивного рішення.

Причини відмови у видачі патенту

Отримати підтвердження своєї інтелектуальної власності нескладно, якщо уважно дотримуватись всіх рекомендацій. Відмовити у розгляді заяви на отримання патенту можуть з таких причин:

? Корисна модель не відповідає вимогам забезпечення правового захисту.

? Сума оплати мита або збору не відповідає фіксованому розміру.

? Корисна модель не відповідає опису, технічним характеристикам, можливостям.

? Винахід суперечить інтересам суспільства.

Якщо ж патентна заява відповідає всім вимогам та чинному законодавству, заявник може отримати результат самостійно або через свого представника.

Права власника патенту

На наступний день після реєстрації патенту права його власника вже підпадають під дію Закону України «Про охорону прав на винаходи й корисні моделі». Власник патенту може використовувати його за своїм розсудом, перешкоджати чи забороняти використання свого винаходу.

Гід з державних послуг розміщує інформацію на всі запитання щодо інтелектуальної власності у розділі «Часті питання і відповіді». Щоб вирішити нестандартні запити, можна залишити звернення на сторінках порталу в соціальних мережах або надіслати своє питання на електронну пошту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button