Різне

Як розмовляє кішка

У багатьох з нас живе вихованець з породи котячих, який є повноправним членом сім’ї. Ну як можна не рахуватися з цим граціозним і милим створінням, не балувати його, чи не пестити, отримуючи у відповідь на це ласку і визнання?

Але іноді господар замислюється над тим, що було б непогано трохи краще знати котячу мову, щоб повністю розуміти свого мурчика. І немає тут нічого складного – досить бути уважним до тварини і помічати явні прояви того чи іншого сигналу за допомогою міміки, жесту і видаваного звуку. До того ж кішки свої бажання завжди висловлюють більш відкрито, ніж людина.

Котяча мова у вигляді звуків

В основному кішки передають всю інформацію голосом. Саме за допомогою звуків вони найкраще вміють спілкуватися зі своїми одноплемінниками, господарями, діточками. Ці звуки не схожі за тембром, тоном та силою. Загальні вокальні дані кішок настільки різноманітні, а висота звукового тону настільки різна за діапазоном (від 75 до 1520 Гц), що кішкам зовсім не складно передати свої почуття болю, страху, образи, агресії, задоволення, благодушності, ніжності та інше.

Так, якщо кішка відчуває негативні емоції, то звуки виходять у неї більш низькими, а під час благодушного настрою – високими. Ну, а з дитинчатами муркотики бажають спілкуватися в невловимому для людського вуха ультразвуковому діапазоні.

Все це вдається нашим вихованцям за рахунок того, що у них добре розвинена вібрація голосових зв’язок. Цікаво те, що кішкам легко даються наші букви В, Г, М, Н, Р, Х, Ф (бувають випадки, коли кішка вміє говорити «мама» і інші слова і навіть фрази). Але найбільше різноманіття котячі голоси мають, коли справа стосується їх весіль – саме шлюбний сезон муркотиків винен у створенні композиторами деяких класичних творів.

Котяча мова у вигляді жестів і міміки

Крім звукових сигналів, кішки приділяють чимале значення жестам (мови тіла), мітках (мова запахів), міміці. Запахами у котів прийнято мітити свою територію, по них інші тварини дізнаються важливу інформацію – активна кішка або пасивна по поведінці, вік, наявність тічки і т.д. Звичайно, ці запахи не для нашого носа. Ми можемо хіба що дізнатися, де наш вихованець «наробив», але жести і міміку ми зрозуміти в змозі.

Завдяки великій рухливості головних м’язів і виразності очей, коти схильні до мімічного відображення ситуацій. Так, тільки за одними очима можна зрозуміти, що відчуває кішка: коли очі напівзакриті, то вихованець розслаблений і умиротворений; якщо очі широко відкриті – муркотик зацікавлений чимось, або стурбований, а якщо вони примружені або дивляться впритул- тварина кидає виклик; якщо ж кішка відводить погляд убік – вона визнає своє підпорядкування.

Також зрозуміти поведінку тварини можна по зіницям. Приміром, вони різко розширюються, коли кішка відчуває страх, а звужуються під час агресії. Те ж саме можна сказати і про вуха, вуса, хвіст і шерсть кішок. Якщо кішка агресивно налаштована, то і шерсть у неї піднімається, і хвіст починає нервово сіпатися з одного боку в бік, і вуса настовбурчуються. Особливо не варто чіпати кішку, якщо у неї низько опущена вниз голова і вуха, передня лапа піднята, паща з оскалом, і з неї лунають шиплячі звуки – тут і так зрозуміло, що кішка відчуває агресію, але незрозуміло, постарається вона сховатися чи все ж нападе на кривдника.

Котяча мова в поведінці

Люблять кішки і пеститися. Існує багато різновидів їх витівок, як виписування навколо ніг вісімки, «бодання» лобом, «поцілунки» носом і ніжні дотики лапами з прихованими кігтями. Така поведінка говорить про те, що муркотик дуже добре до вас налаштований і повністю у вашій владі. Іноді у кішок на все життя зберігаються «дитячі» звички – деякі з них у відповідь на ласку під акомпанемент муркотіння перебирають лапами (це той жест, коли кошенята смокчуть груди).

Ще котячі дуже відчутно реагують на атмосферу в будинку. І якщо між домочадцями постійні сварки або раптом з’являється інший улюбленець – кішка починає себе посилено вилизувати. Адже вилизуючи себе, муркотик як би говорить: «Спокій, тільки спокій». І зовсім не рідкість, коли на нервовому грунті у тварини з’являються залисини від її посиленого «заспокоєння» себе, який проявляється випаданням шерсті.

Мова кішок багатогранна, але кожен уважний господар з часом обов’язково починає розуміти нехай не всі, але найголовніші складові котячої мови. А кішки їм у цьому тільки посилено допомагають.

Натхнення: shkolazhizni.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button