Фото

Як у Швеції зводять житло з відновлюваних матеріалів (фото)

В Стокгольмському районі Сундбюберг, на березі затоки, розташований новий житловий квартал Strandparken з семиповерховими дерев’яними будинками. Такі будинки мають ряд переваг, порівняно з бетонними: вони повністю екологічні, зводяться швидше, а коштують не дорожче звичайних. Ціна на квартири там залежить, в основному, від району та інфраструктури.

CEO компанії-девелопера Folkhem Арне Олссон каже, що висота будівель обумовлена шведським правилами, які обмежують забудовників. Зокрема, в будинку висотністю сім поверхів повинен бути один ліфт, а якщо вісім поверхів — уже два. У середньому, будівлі Стокгольма мають по шість поверхів.

Фасад нових будинків зроблений з тонких кедрових «плиток», які щільно прилягають один до одного, завдяки чому покриття є міцним та вогнетривким. З часом дерево змінює колір і стає сірим. Всередині будинку все зроблено з деревини, а внутрішні стіни покриті тонким шаром гіпсокартону, щоб відповідати вимогам пожежної безпеки.

Також в ході дослідження було виявлено, що в таких будинках не нижче амплітуда звуку. Це ніяк не впливає на сприйняття шумів, але в цілому людина відчуває спокій, так як такі будинки насправді тихіше ніж бетонне житло — звук не такий дзвінкий.

«Ми приступили до проектування Strandparken в 2006 році, коли отримали цей шматок землі. Якщо ти хочеш побудувати будинок у Швеції, то повинен купити муніципальну землю. Щоб отримати цю ділянку, ми повинні були показати якісний проект, продемонструвати добрі наміри і тільки тоді місто погодилося. Ділянку, на якій ми побудували наш «дерев’яний квартал», знаходиться біля води, тому його хотіли уберегти від забудови. Але ми сказали, що будемо будувати будинки з дерева, процес є повністю екологічним, і тільки тоді вони погодилися,» — пояснює Арне Олссон .

Директор з маркетингу компанії Folkhem Сандра Франк говорить, що розробники керувалися принципами демократичної архітектури. Тому всі секції між будинками, а саме земля між житловими забудовами, належить місту.

«Ми залишили відкритий простір навколо, у приватній власності знаходяться лише будинки. Зберегли природний ландшафт цієї ділянки і облаштували публічні простори для всіх городян ».

У 2012 році звели перший дерев’яний будинок. Будівництво тривало 7 місяців, у той час як будівництво житла з бетону в середньому триває 22 місяці. Кілька років тому в цей будинок заселилася сім’я з хлопчиком, який хворів на астму. Після двох тижнів проживання в новому будинку батьки перестали давати йому медикаменти, оскільки стан здоров’я суттєво покращився. Тому розробники хочуть збільшити кількість досліджень всіх переваг життя в дерев’яному будинку.

Незважаючи на всі очевидні переваги будинків Strandparken перед розробниками стоїть багато викликів. І це не тільки тривалий процес узгодження документів та отримання дозволів від різних міських органів, який може тривати десятиліття, але й стереотипи городян житла і його якості.

«Є сфери, що потребують використання бетону: опори, мости, фундаменти. Але компанія Folkhem не використовує пісок при будівництві, а замість нього — відновлювальні матеріали. Відомо, що запасів піску у світі вистачить на наступних 40 років. Незважаючи на це, багато компанії в Швеції і світі продовжують використовувати його, тому поступово він зникає. Саме тому нам потрібні сміливі лідери, як Арне та політики, які будуть приймати подібні рішення і реформи ».

Команда наводить приклад міста Векше на півдні Швеції, де чиновники постановили, що до 2020 року всі об’єкти будівництва, які замовляє або зводить муніципалітет, будуть виготовлені з дерева. Зараз показник використання дерева в цьому місті зріс до 53%. За шведським законом, який був прийнятий 100 років тому, якщо ти зрубуєш дерево, то повинен посадити нове.

Зараз в країні висаджують три нові дерева за кожні два зрубані. Таким чином, в даний час кількість лісів удвічі більше, ніж 100 років тому.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть