Поради

Як вибирати будинок для покупки?

З чого почати? Природно, першим критерієм при виборі будинку повинен стати його зовнішній вигляд.

Якщо будинок не подобається, то і заводити розмову про його купівлю безглуздо. Але от ви знайшли будинок на дошці оголошень “Дом Плиз Инфо“, який вам сподобався зовні. Наступним кроком має стати огляд зсередини.

29-07-15-foto-600x417-1

Звертайте увагу на величину і розташування кімнат, якщо воно не дуже подобається, але є можливість перепланування, це плюс. Чи подобається вам кухня, чи є в будинку вода, газ, каналізація. Якщо ні, то чи є можливість підведення комунікацій. І відразу прикиньте, у скільки це вам обійдеться, і чи маєте ви потрібну суму вільних грошей.

Далі зверніть увагу, з якого матеріалу зроблені стіни, чи вимагають заміни вікна. В якому стані труби, якщо вони є. Заглядайте в усі кути, пошукайте, чи на стелі пристуні розводи від води, чи не тече дах.

І задавайте більше питань господареві будинку. Він буде думати, що ви обізнані у всіх питаннях і бачите крізь стіни, не стане приховувати від вас недоліки і може бути стане поступливішим під час торгу. Коли ви переконалися, що всередині будинку все вас влаштовує або якщо не влаштовує, то легко можна переробити, відремонтувати, переходите до огляду будинку зовні.

Фундамент. Якщо фундамент будинку поганий, його не потрібно купувати ні за яких обставин. Ідеально, коли фундамент в будинку високий, міцний, має гарну гідроізоляцію.

Підніміть голову і подивіться, чи є зливовий стік. Не можна, щоб вода з даху лилася під фундамент, він від цього псується. Добре, щоб будинок простояв мінімум чотири роки, за цей час вилізуть назовні всі помилки, допущені при будівництві.

Якщо на стінах є тріщини, це погано. Тут вже кличте фахівця, який аргументовано вам скаже, усунуть чи ні даний дефект. Потім потрібно залізти на горище і перевірити, в якому стані знаходяться крокви, чи не видно дір у даху.

Огляд будинку завершіть детальним вивченням техпаспорта. Чи вказані в ньому комунікації, чи відповідає дійсності планування або в будинку щось добудовано. Потім вам доведеться платити гроші за легалізацію приміщень, а можливо і штраф.

Зверніть увагу на величину ділянки, часто господарі перебільшують розміри присадибної ділянки. А взагалі, розумно взяти з собою дипломованого спеціаліста, який розбирається у всіх ГОСТах і покаже вам приховані дефекти. А далі вирішувати вам. Бути чи не бути.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button