Різне

Історія таксі

Сьогодні таксі є невід’ємною частиною нашого життя і вже складно уявити, що колись його зовсім не існувало. З’явилася ця зручна і затребувана послуга досить давно.

Про колісниці, що перевозили людей, згадується ще в історії Стародавнього Риму. Примітно, що вже тоді вони були обладнані спеціальним лічильником, за яким визначалася сума оплати. Складався лічильник з двох зубчастих коліс, що мають отвори, і ящика, який кріпився на вісь колеса. Через кожну милю відбувалося поєднання отворів кілець, а в ящик падав один камінчик. Наприкінці поїздки залишалося підрахувати камені і визначити розмір оплати.

29-07-15-foto-600x420-2

Наступна згадка про таксі в історії пов’язано з появою перших найманих екіпажів, обладнаних двигуном, – фіакрів. Сталося це визначна подія в Лондоні в 1636 році. Тоді ж кучера об’єдналися в корпорації і вирішили ліцензувати свої послуги.

Фіакри стали першим найманим громадським транспортом, яким могли скористатися всі бажаючі. Цим вони відрізнялися від карет, що перевозили виключно поміщиків і вельмож.

В кінці 18 століття у Франції з’явилися перші моторизовані екіпажі. Ззаду на них встановлювався бензиновий двигун, а кучер мав рульову колонку і важелі для управління. З появою перших автомобілів пов’язане виникнення моторних візників. У 1896 році на вулицях Штутгарта з’явилися машини Автомобільно-Візникового підприємства. Проте вважається, що таксі в сучасному розумінні виникло 22 березня 1907 в Англії.

29-07-15-foto-600x403-3

Складність використання таксі на перших порах була пов’язана з відсутністю механізму визначення вартості проїзду. Водії рахували за різними тарифами на свій розсуд, а пасажири не знали точно, скільки їм доведеться заплатити за поїздку. Вирішилася дана проблема з появою спеціального лічильника – таксометра. Винайдено він був в 1891 році німецьким вченим Вільгельмом Брюне. Таксометр визначає відстань, яку пройшов автомобіль, і примножує його на задану величину (тариф).

Автомобілі, призначені для перевезення пасажирів, першою почала випускати компанія Renault. У машини вже були вбудовані таксометри, що робило їх використання дуже зручним. Виділялися таксі на дорозі завдяки яскравому кольору – червоного і зеленого, більшість же звичайних машин було чорного кольору. Сьогодні визначальний колір для таксі – це жовтий, хоча не всі дотримуються такого стандарту, і тому компанія “АлоТаксі”, ось тут її адреса, може надати автомобілі для пасажирського та вантажного перевезення різноманітної колірної гамми.

29-07-15-foto-600x406-1

Такі автомобілі мали особливий пристрій кузова. Пасажирське відділення було закрито, а водій перебував у відкритій передній частині. Зроблено це було для того, щоб шофер мав свободу огляду і спілкування з пішоходами, поліцейськими та іншими водіями. Пасажири ж, у свою чергу, могли спокійно їхати, не відволікаючись. Таксисти мали спеціальну форму одягу – довгі непромокальні шкіряні пальта та кашкети.

Перші автомобілі, що використовувалися для перевезення пасажирів і обладнані лічильником, називалися таксомоторами. З часом назва скоротилася до більш короткого і простого слова «таксі». На сьогоднішній день під таксі розуміють засіб громадського транспорту, як правило, автомобіль, який застосовується для перевезення пасажирів, а також вантажів по будь-якому необхідного маршруту з оплатою проїзду за лічильником – таксометром.

В даний час існують різні види таксі: звичайне, vip, вантажне та інше. У нашій країні, особливо у великих містах, працює величезна кількість компаній, що пропонують послуги перевезення. Автопарк досить різноманітний, ви можете замовити машину на свій розсуд – бюджетний варіант, представницький автомобіль, місткий мінівен і т.д. Послуги таксі – це, безсумнівно, швидко, зручно та надійно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button