Різне

Як вибрати дитячий велосипед

Хочете купити дитині велосипед, але не впевнені, що зробите правильний вибір? Дуже правильно, що ви ставите це питання, оскільки підходити до нього треба з усією відповідальністю. Ми ж спробуємо допомогти вам, відповівши них.

Що враховувати при виборі велосипеда для дітей?

Для кожної дитини велосипед потрібно вибирати з урахуванням індивідуальних особливостей як самого майбутнього велосипедиста, так і його транспортного засобу. Серед них:

  • вік (погодьтеся, дворічному малюкові ви не купите спортивну модель, розраховану на десятирічного шибеника);
  • зріст і вага (цей параметр, в першу чергу, обумовлений генетично, адже не секрет, що одна дитина в певному віці, може мати одні параметри, а його ровесник – в два рази більше);
  • уміння дитини кататися на велосипеді (дуже важливий момент, оскільки якщо одним дітям належить сісти на «залізного коня» вперше, то інші можуть вільно кататися і навіть ганяти по дитячому майданчику);
  • покриття, по якому найбільш часто буде кататися ваш юний велосипедист (одна справа, їздити по доріжках стадіону чи парку, або ж підкорювати гори, що в певному віці цілком можливо);
  • гальмо (ножне або ручне);
  • вага велосипеда, а також матеріал, з якого він зроблений.

1-28-01-2015-600-482

Як правильно вибрати модель велосипеда, враховуючи вік дитини?

Для початку, ви повинні знати, що всі велосипеди для дітей умовно ділять на чотири групи. У розрахунок при цьому береться вік і ріст дитини. Отже, велосипеди бувають для дітей:

Від 1,5 до 3 років. Дітям цього віку краще вибирати стійкий і безпечний велосипед. Тому, без сумніву, перший транспортний засіб такого типу має бути триколісним. Ну, або чотириколісним. У такому випадку підбирають моделі з двома додатковими (істотно меншими за розміром) коліщатками ззаду. Але практика показує, що краще брати моделі з трьома рівноцінними колесами. Велосипеди для найменших нерідко ззаду оснащені спеціальною ручкою, щоб дорослий, у разі, якщо дитина втомиться, зміг штовхати велосипед самостійно.

Від 3 до 5 років. Як правило, до цього віку діти катаються активно і впевнено. Тому краще купувати велосипед з шістнадцятидюймовими колесами, а також додатковими знімними коліщатками, які прикріплюються з двох сторін до заднього колеса. Такі коліщатка не прилягають до поверхні землі, але в разі необхідності страхують дитину від падіння. Це дозволить поступово навчити дитину кататися на двоколісному велосипеді і, коли прийде час, зняти маленькі коліщатка. Поки не варто брати велосипеди з перемикачами швидкостей – це ні до чого. Також для такого віку можна вибирати велосипед без педалей – так званий біговел.

Від 5 до 7 років. Як правило, в цьому віці дитина вже добре катається на велосипеді. Зараз вже можна купувати більш серйозні моделі з перемиканням швидкостей і ручним гальмом. Але було б непогано, якби на ньому були також і ніжні гальма. Розмір коліс такого велосипеда досягає двадцяти дюймів. Але це зовсім не межа, оскільки зараз можна вже купувати модель з двадцятичотирьохдюймовими колесами. Тим більше, якщо ріст вашої дитини вже більше 130 см.

Від 9 до 13 років. Це вже майже дорослі велосипеди. А, якщо бути точними, підліткові. Тут розмір коліс вже ніяк не може бути менше двадцяти чотирьох дюймів. Такі моделі, як правило, оснащені ручним гальмом і перемикачем швидкостей, максимальна кількість яких досягає 21.

До речі, не купуйте велосипед “на виріст”. У такому випадку маляті буде незручно, що позначиться і на якості їзди, і на безпеці велосипедиста.

На що ще звернути увагу, купуючи дитячий велосипед?

Не забувайте, що діти дуже швидко ростуть. Це означає, що куплений весною велосипед, восени може виявитися занадто малий. Щоб незабаром не засмучуватися з цього приводу, купуйте моделі з можливістю регулювання. У такому випадку ви зможете самостійно і в міру необхідності встановлювати на потрібну висоту кермо і сидіння. Це дозволить зробити велосипед максимально зручним і безпечним в експлуатації.
Щоб визначити, чи підходить вашій дитині даний велосипед по росту, він повинен встати на рівну поверхню, утримуючи велосипед між ногами. Якщо між рамою і промежиною залишається, як мінімум, 10 сантиметрів, цю модель можна брати. Якщо ж відстань буде меншою, це може перешкодити дитині в екстреній ситуації зістрибнути з велосипеда.

Сидіння повинно бути встановлено таким чином, щоб при їзді дитина легко діставала до нижньої педалі. Нога при цьому повинна вільно випрямлятися на всю довжину. Ступня повинна повністю лежати на педалі.
Кермо повинно регулюватися не тільки по висоті. Ви, у разі необхідності, повинні змогти відрегулювати і ступінь нахилу керма. Слідкуйте, щоб дитина, сидячи на велосипеді, не горбилася (це означає, що кермо встановлене нижче, ніж слід). Також потрібно стежити, щоб під час їзди дитина не билася об кермо колінами. Більше того, врахуйте, що кермо дитячого велосипеда повинно бути оснащене обмежувачем. Це дуже важливо, оскільки не дасть йому обертатися навколо своєї осі. При відсутності обмежувача існує ризик, що при різкому повороті дитина може або вдарити себе кермом, або защемити ногу.

Що стосується ваги, то ця категорія залежить від розміру велосипеда, а також матеріалів, з яких він зроблений. Але навіть найбільший велосипед не повинен перевищувати 10 кг. Легкість дозволяє дитині без намаги зрушити велосипед з місця. Також це важливо, якщо його потрібно піднімати на верхній поверх без ліфта.

Велосипед для дітей повинен мати захист, який повинен повністю закривати ланцюг. Це дозволить холоші або іншим елементам одягу не потрапити в ланцюг при їзді.

Гальма можуть бути як ножними, так і ручними. Але дітям до 5 років радять купувати моделі з ножним гальмом, оскільки сила рук у них ще не достатня, і в потрібний момент дитина може не впоратися.

Розмір коліс дитячих велосипедів може бути різноманітним. Але, чим більші вони, тим краще. Великий плюс, якщо колеса мають спеціальний захист. Це дозволить одягу дитині залишатися чистим і сухим, навіть якщо на вулиці недавно пройшов дощ, особливо, якщо велосипедист підкорює незаасфальтовану трасу.

Дзвінок – досить потрібна річ. З його допомогою дитина зможе просигналізувати про своє наближення.

Кошик для речей – зовсім не обов’язкова. Але, як показує практика, діти дуже люблять складати в нього свої речі і «коштовності».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button