Різне

Як провести усну презентацію

Складіть план майбутньої презентації і включіть в неї всі основні етапи. При найпростішій схемі презентація складається з вступу, основної частини і висновку. На кожен етап має йти не більше 5-7 хвилин. Даний ліміт по часу не є обов’язковим, але потрібно пам’ятати, що в разі його перевищення слухачі можуть занудьгувати, почати відволікатися і не зрозуміти ваші аргументи.

Як провести усну презентацію

Проводити презентацію найкраще вранці, коли публіка буде сповнена сил та уваги. В усній презентації велику роль відіграє голос виступаючого, так як тільки він дозволить слухачам вникнути в суть розповіді. Саме тому виступати з промовою найкраще зі сцени або невеликого постаменту. Так вас зможуть добре чути навіть з задніх рядів. Якщо ж у вас проблема з голосом можете використати незамітний мікрофон петличний audio-technica atr3350 для аудіозапису, який легко використати і у вашій презентації. Зручне кріплення дозволить йому незамітно розміститися на одязі.

Тренуйте голос. Для цього за добу до презентації можна провести репетицію перед дзеркалом або вузьким колом знайомих. Ви повинні максимально твердо і впевнено викладати свої думки, оскільки через найменшу непевненість або неувагу до деталей слухачі можуть вас не зрозуміти.

Оскільки ви будете позбавлені будь-яких візуальних засобів, необхідно постаратися висловити сенс всієї презентації вже протягом перших декількох хвилин. Почніть її з оголошення коротких тез, щоб слухачі змогли вловити основну суть ваших думок. Не поспішайте переходити до основної частини. Придумайте для публіки навідні питання і задайте їх. Наприклад, поцікавтеся, що їм відомо про предмет, якому присвячена презентація, або згодні вони з тим, що ви хочете довести.

В основній частині знову максимально стисло передайте слухачам всю основну інформацію. Будьте послідовними і не поспішайте. Робіть невеликі паузи між пропозиціями, щоб люди могли краще зрозуміти інформацію. У підсумку зробіть загальний висновок. Після презентації поцікавтеся у слухачів, чи не виникли у них які-небудь питання. Переконайтеся, що мета презентації досягнута.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button