Різне

Як вибрати електроінструмент

Зручність електроінструменту вже давно оцінили не тільки фахівці будівельної та меблевої галузей, але й ті, хто стикається з ремонтними роботами в побуті. Дрилі і перфоратори, болгарки і зварювальні апарати, лобзики і шуруповерти, а також інші різновиди електроінструменту значно полегшують різні типи робіт.

1-03-03-2015-600-423

Те, як довго прослужить інструмент, наскільки зручно ним буде користуватися і які будуть результати роботи з ним, залежить від того, чи правильно зроблений вибір. Отже, на що ж потрібно звернути увагу при покупці електроінструменту?

Весь електроінструмент ділиться на два типи: професійний і любительський. Відмінності між ними вельми істотні і за технічними характеристиками, і в плані ціни. Професійний інструмент на http://baza.com.ua/ розрахований на безперервну роботу і регулярне використання. У зв’язку з цим до такого електроінструменту пред’являють підвищені вимоги, він проходить безліч випробувань і перевірок, що виключають можливість його перегріву і в процесі довгого безперервного використання.

Любительський інструмент – не означає, що він не якісний. Просто він не розрахований на великі тривалі навантаження. Але якщо їх і не передбачається, то витрачати гроші на професійний інструмент не має сенсу.

Відрізнити професійний інструмент від аматорського зовсім не складно. Перший не може бути багатофункціональним, має високу ціну, корпус виконаний зі сплавів алюмінію. Ряд виробників, щоб вже точно уникнути будь-якої плутанини, розрізняє ці дві групи ще й кольором.

Наступний момент, на який треба звернути увагу, – це тип інструменту за способом живлення. Мережевий або акумуляторний? Як у першому, так і у другого є свої плюси і мінуси. Чим гарний мережевий інструмент? Ну, в першу чергу, природно, тим, що не потребує підзарядки. Це добре при тривалій роботі. Але мінусів тут, мабуть, більше. Істотний мінус – неможливість працювати таким інструментом на неелектрифікованих об’єктах. Акумуляторний інструмент набагато безпечніший, ним можна працювати в будь-яких умовах. Однак, мінус тут – необхідність підзарядки через кілька годин використання.

При виборі інструмента важливо звернути увагу на додаткові функції, які роблять роботу більш зручною. Наявність реверсу дає можливість обертання як за годинниковою стрілкою, так і проти. Плавний пуск дозволяє поступово, без ривків, підсилюючи натискання, нарощувати число обертів.

Обмежувач пускового струму – якщо в інструменті реалізована ця функція, то він не буде смикатися в руках і створювати непотрібне навантаження на електромережу. Для інструменту, в процесі роботи з яким утворюється багато пилу, важлива наявність системи відводу пилу, яка дозволяє підключити інструмент до пилососа. Інший варіант – функція відсмоктування пилу може бути передбачена в самому інструменті.

При покупці електроінструменту потрібно чітко віддавати собі звіт в тому, як він буде використовуватися. Купівля багатофункціонального інструменту – не найкращий варіант. Зазвичай в таких приладах технічні та експлуатаційні характеристики нижче. Гарного універсального інструменту, як відзначають фахівці, не існує.

Ще один важливий момент – інструмент повинен бути зручним, тому при покупці його обов’язково треба потримати в руках. На вагу також потрібно звернути увагу. Якщо інструмент важкий, тривала робота з ним може виявитися стомлюючою.

Скажемо ще кілька слів про різні типи електроінструменту. Так, купуючи електродриль, варто подумати про те, з якими матеріалами належить нем працювати. За допомогою звичайної побутової дрилі можна свердлити дерево, пластмасу, різні метали. Для отримання отворів в цеглі або бетоні краще використовувати дриль ударної дії. Можна також вибрати побутовий перфоратор, який при потужності 600-1100 Вт і силою удару 1,8-4 Дж дозволить виконувати свердління з ударом. Перфоратори також є відмінними помічниками в ході різних підготовчих робіт, наприклад при видаленні зі стіни старої плитки, штукатурки.

Необхідність у покупці шуруповерта є, якщо має бути робота, пов’язана з загвинчуванням великої кількості гвинтів і шурупів. Краще вибрати акумуляторний варіант. Бажано звернути увагу на таку характеристику, як плавний регулятор швидкості.

Лобзики використовують для розпилювання дерева, металу, кераміки та інших матеріалів. Сучасні електролобзики мають регулятор числа різання – чим твердіший матеріал, тим число різань менше, а також багатоступінчастий маятниковий хід – режим підрізування.

Дискові пили використовують для виконання поздовжніх і поперечних пропилів в дереві. З їх допомогою здійснюють розпилювання ДВП, ДСП, пластиків, гіпсокартону, газобетону, акрилового скла, алюмінію, міді і т. п. При виборі дискових пилок важливо звертати увагу на потужність, максимальну глибину пропилу, частоту обертання диска.

Питання про те, який краще купити електроінструмент, якому виробникові віддати перевагу, краще вирішити, вивчивши технічні характеристики моделей, що вас цікавлять на офіційних сайтах виробників. Інструмент обов’язково повинен комплектуватися офіційним гарантійним талоном, в якому зазначені адреси сервіс-центрів, і інструкцією.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button