Поради

Як вибрати коліматорний приціл?

Коліматорні приціли – це окремий клас оптичних прицілів для установки на бойову, мисливську та спортивну зброю. Коліматори мають кратність х1, що виключає спотворення розмірів цілі, і необмежене поле зору. Навіть при активному переміщенні ока щодо центру прицілу за рахунок швидкого суміщення освітленої мітки з ціллю забезпечується швидкість прицілювання в кілька разів вищою, ніж з іншими пристосуваннями. Освітлена прицільна марка добре видна як вдень, так і при порівняно слабкій освітленості, а за наявності декількох змінних сіток можна міняти їх залежно від конкретних умов. Деякі моделі суміщені з лазерним цілевказівником для прицільної стрільби з будь-якого становища.

19-01-16-foto-600x358-1
Коліматорний приціл вважається кращим вибором для стрільби на невеликі дистанції (100-150 м) по рухомих цілях середніх і великих розмірів. Ці коліматорні приціли можуть встановлюватися на різні види вогнепальної зброї, але найбільшою популярністю вони користуються у любителів пневматики. Поряд з цим, коліматори відмінно підходять для пістолетів, луків та арбалетів. http://pricel.in.ua/ запропонує вам кронштейни для кріплення, тому при покупці необхідно переконатися в сумісності приладу з використовуваною зброєю.

Види коліматорних прицілів:

Активні і пасивні. Приціли першого типу працюють від батарейок, тому їх прицільна марка видна постійно. У пасивних прицілах марка світиться тільки при достатньому ступені зовнішньої освітленості.

Відкриті. Найпростіші по конструкції і доступні за ціною приціли, розраховані на стандартні умови стрільби. Відкриті приціли називаються ще й однолінзовими, так як у них є тільки передня лінза в оправі. Зважаючи на те, що ці прилади гірше захищені від атмосферних опадів, їх недоцільно використовувати під час дощу і снігу, так як краплі можуть потрапити на скло і спотворити марку. При цьому, на відміну від закритих прицілів, відкриті набагато легші і компактніші, тому не закривають своїм корпусом огляд і дозволяють прицілюватися двома очима. До їх достоїнств відноситься і чітке незатінювання поле зору. Відкриті приціли – найбільш оптимальне рішення для малокаліберних карабінів.

Закриті. Моделі цієї категорії являють собою укорочену версію оптичного прицілу, де оптика розташовується в зоровій трубі. У закритих прицілів, крім передньої лінзи, є ще й лінза окуляра. Вони краще захищені від зовнішніх чинників, тому відносяться до всепогодніх приладів, але для них характерно затінення зони прицілювання. Закриті коліматорні приціли більш габаритні, але завдяки міцному корпусу здатні витримувати більшу віддачу. Якщо встановити спеціальну оптичну насадку, то можна вдвічі збільшити кратність прицілу і, відповідно, дальність його дії. Закриті приціли зазвичай встановлюються на довгоствольну зброю середніх і великих калібрів.

Голографічні. Прилади цього класу відносяться до відкритого типу, тому не перекривають огляд і дозволяють прицілюватися двома очима. Головною особливістю голографічних прицілів є наявність плоскої голограми з прицільною маркою, яка візуалізується променем лазера. На цю прозору голограму наносяться як стандартні прицільні сітки, так і тривимірні. Вони відмінно видні при будь-якому освітленні і завжди розташовуються по центру незалежно від того, під яким кутом зору дивиться стрілок. Голографічні приціли, як і моделі закритого типу, відмінно себе зарекомендували при використанні з дробовиками. Вартість їх вища, ніж інших видів коліматорів, так як процес виготовлення голограми складний і дорогий.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button