Різні цікавинки

Як вибрати колір міжкімнатних дверей?

Сучасний ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів пропонує великий вибір товарів. Кожен без зусиль знайде те, що йому необхідно. Це відноситься і до міжкімнатних дверей. Але якими критеріями слід керуватися, як вибрати колір міжкімнатних дверей, щоб інтер’єр вийшов цікавим і гармонійним?

Вибір залежить в першу чергу від дизайнерських особливостей інтер’єру. Це можуть бути двері-купе, розсувні двері, двері зі складними конструктивними особливостями. Варіюються також матеріали, з яких виготовлені самі двері та їх деталі і аксесуари. Як правило, в магазинах можна купити недорогі двері з доставкою і встановленням – від економ-класу, до дверей, покритих шпоном цінних порід до елітних дверей з масиву венге, бука, вишні, дуба, сосни і ясеня. А колірна гамма настільки широко представлена, що не ускладнить вибір навіть найвимогливішому клієнтові.

kolir-mizhkimnatnyh-dverey000_550

Раніше міжкімнатні двері грали тільки функціональну роль. Вони були перепоною для холоду, шуму, пилу, запахів, а також поділяли простір на зони загального користування і зони відпочинку. Декор, колір і матеріал були далеко не першими факторами, що визначають вибір. Та й ринок оздоблювальних матеріалів перебував у зародковому стані. Всі користувалися тими дверима, кухонними плитами і сантехнікою, які надавалися будівельною компанією при здачі будинку. Зараз ситуація кардинально змінилася. Асортимент дверей великий і різноманітний. Але з розширенням вибору і з збільшенням попиту на дизайнерські інтер’єри, виникли питання іншого порядку. Тепер покупців хвилює не тільки ціна, але і зовнішній вигляд виробу, а саме колір, матеріал, спосіб виготовлення і практичність. Щоб правильно вибрати колір міжкімнатних дверей, слід відштовхуватися від кількох факторів. Розберемося в цьому питанні більш предметно.

Якщо вам сподобалася міжкімнатні двері, навіть якщо вони ідеально підходить вам за кольором, не поспішайте вибивати чек. Оцініть якість виробу. І тільки потім вирішуйте купувати. Головним критерієм при цьому є матеріал, з якого виготовлені двері. Саме він, більшою мірою, визначатиме і красу двері, і її міцність, і стійкість до механічних навантажень, і термін експлуатації, і гарний зовнішній вигляд після певного часу. Але навіть якщо двері задовольняють всім запитам клієнта, а консультант допоміг визначитися з якістю виробу, то вибір кольору стає найскладнішим. На що орієнтуватися, з якими елементами інтер’єру зв’язати колір міжкімнатних дверей? Підбирати двері під колір підлоги або меблів, однакові двері для всіх приміщень або для кожного окремо?

Не варто заганяти себе в якісь занадто строгі рамки і керуватися часом надуманими стандартами. Жорстких правил у виборі кольору міжкімнатних дверей немає. Керуйтеся власним смаком і фантазією. Зрештою в квартирі будете жити ви. І ви повинні відчувати себе комфортно, ви повинні бути «вдома». Це не дуже добре, якщо двері, ідеально поєднюючись з інтер’єром, буде постійно дратувати вас своїми обрисами або кольором.

В принципі, ніяких складнощів з вибором кольору немає через великоий асортимент дверей. І їх тим більше не буде, якщо врахувати декілька маленьких секретів.

kolir-mizhkimnatnyh-dverey

Колір міжкімнатних дверей в контексті інтер’єру будинку

При виборі кольору дверей слід відштовхуватися від загальної стильової спрямованості будинку або квартири. Але нерідко всі приміщення бувають виконані в різних стилях. У цьому випадку вибір робиться, виходячи з зовнішнього вигляду коридору, холу, передпокою і вітальні. Двері підсилять враження від зон загального користування і створять єдиний гармонійний простір. Навряд чи господарі запросять гостей в спальню. Такий варіант хороший в усіх відношеннях. Варто тільки знати, якими рисами той чи інший колір доповнює інтер’єр?

  1. Нейтральні природні відтінки. Такі двері з легкістю впишуться в будь-який інтер’єр. Звичайно, для класики найбільш доречними будуть багаті двері з елементами декору, позолотою, вітражними вставками. А для суперсучасних приміщень – двері простих лаконічних обрисів, практично позбавлених витіюватих орнаментів і вигадливих стекол. Але в даному випадку ми говоримо про колір. Отже, нейтральні тони прекрасно виглядають і з класикою, і зі стилями етно, і з сільським стилем, і з вишуканими французькими напрямками, і з органічним і легким японським стилем.
  2. Двері червонувато-рудуватих відтінків зроблять інтер’єр «домашнім», дуже затишним. Зовсім світлі двері – повітряним, легким і навіть легковажним. Темні двері надають ґрунтовності і чіткості. Фарбовані двері підійдуть для особливих дизайнерських задумок. Наприклад, якщо в інтер’єрі панує червоний колір, то найкраще в ньому будуть виглядати червоні двері з якими-небудь кольоровими елементами або вставками зі скла. Для класичних інтер’єрів найбільше підійдуть елітні двері або в світлій гаммі, або в темних насичених тонах.
  3. Холодні і теплі відтінки. Холодні тони добре поєднуються з сучасними стилями – мінімалізмом (для цього стилю підійдуть і дуже темні строгі двері), стилем хай-тек, арт-деко, стилем кіч (втім, з цим стилем, який є осередком найнеймовірніших кольорів і беззмістовної видовищності, будуть поєднуватися будь-які кольори і відтінки), стилем лофт, еклектикою (хоча це стиль і не ультрасучасний, але в нього також можна вписати як холодні, так і теплі тони).
  4. Теплі тони поєднуються з сучасним міським стилем, з багатьма етнічними стилями, з кантрі, зі стилем модерн.
  5. Для сучасних стилів вдалим вибором будуть двері дуже темних кольорів, наприклад венге, горіх, мербау, панга-панга, тик, ясен-тропік, дуб-екзотик та інші.
  6. kolir-mizhkimnatnyh-dverey01

Білий універсальний

Особливо слід сказати про двері білого кольору. Вони підійдуть під будь-який стиль і інтер’єр, причому будуть ненав’язливі й непомітні, як білі рами вікон. Перевага білих дверей очевидна. Вони надають приміщенню легкість, простір, позитивний настрій. Для білих дверей найбільш вдалими є стиль кантрі, класика, мінімалізм, хай-тек, прованс, лофт, античний стиль, рококо, романтизм, скандинавський стиль. Ефектно і дуже стильно виглядають білі двері з ефектом зістарення. Такі двері ідеальні для французького стилю, класики, кантрі і шеббі шик.

kolir-mizhkimnatnyh-dverey02

Поєднання кольору міжкімнатних дверей, плінтусів і лиштви

Цей дизайнерський прийом поширений, в основному, в США і в Європі. Але він досить цікавий, оскільки дозволяє швидко і ефективно вирішити питання підбору кольору міжкімнатних дверей без урахування тональності підлогового покриття та меблів.

Існує два основних варіанти застосування цього рішення. У першому випадку купуються двері нейтрального світлого кольору – білі, світло-сірі, кремові, з бука, сосни або вибіленої деревини. Відповідно, підбираються широкі підлогові плінтуси і лиштви для дверей такого ж кольору. Такий підхід дозволяє створювати гармонійну цілісну картину, а двері чудово виглядають в інтер’єрі.

Другий варіант – підбір контрастних кольорів дверей, лиштв і плінтусів. Двері можуть бути світлими, а лиштви й плінтуси – в тон меблів або підлогового покриття.

Можна поєднувати колір дверей з кольором сходів або з меблями холу, передпокою або коридору. А щоб додати інтер’єру єдність, декорують двері лиштвою нейтрального тону, причому плінтуса такого ж кольору покладені в кожній кімнаті.

Колір дверей можна поєднувати з кольором меблів, а колір плінтусів і лиштви зі стінними панелями, шпалерами або декоративним покриттям.

kolir-mizhkimnatnyh-dverey03

Поєднання кольору міжкімнатних дверей і кольору стін

Цей прийом ідеальний, якщо в будинку всі стіни одного кольору. Тоді підбирати двері найкраще в тон стін, а не підлоги і меблів. Тим більше що вони можуть відрізнятися. При такому рішенні інтер’єр виходить особливо гармонійним. Але і в цей варіант можна привнести маленькі нюанси. Наприклад, підібрати двері в тон стінових панелей. До них же підібрати і лиштви й плінтуса. А колір стін зробити близькими по тону до панелей.

Поєднання кольору міжкімнатних дверей і підлогового покриття

Це один з найпростіших способів підібрати колір міжкімнатних дверей. Оскільки підлогове покриття займає досить велику площу і багато в чому визначає колорит приміщення, то найпростіше підібрати двері в тон підлозі.

А як вчинити в тому випадку, якщо в приміщеннях абсолютно різне підлогове покриття? Рекомендується знайти спільний відтінок, який об’єднає підлогове покриття в будинку. Можна об’єднати простір за допомогою плінтусів і лиштви. Наприклад, у приміщеннях загального користування підлога вкрита темним ламінатом, а в кухні покладена синя плитка. На кухні буде доречні фарбовані двері в тон плитці, а лиштви до неї і плінтуса біля стін підібрати в тон ламінату. Можна вчинити навпаки: двері підібрати в тон ламінату, покладеному в приміщеннях загального користування, а підтримати колір підлогових покриттів відповідними плінтусами і лиштвою.

Якщо все підлогове покриття, хоч і різне, але світлого відтінку, то в будинку найкраще встановити двері нейтральних тонів. Якщо ж підлога темна, то і двері підібрати в темних тонах.

kolir-mizhkimnatnyh-dverey04

Поєднання кольору міжкімнатних дверей з меблями

Цей спосіб також не повинен викликати особливих труднощів. Орієнтуватися на меблі рекомендується в тих випадках, коли у всіх приміщеннях різне підлогове покриття.

Якщо меблі кольору венге, то двері в тон меблів виглядатимуть добре. Також колір дверей в цьому випадку може бути на тон-два світліше. Але знову ж, у різних приміщеннях – різні меблі. Тоді слід визначити загальний відтінок для всіх предметів або встановити двері переважаючого в меблях тонів. Тобто, якщо в будинку більше темних меблів, то можна підібрати відповідні двері. Якщо ж переважають світлі меблі, то і двері можуть бути нейтрального світлого тону.

Існує оригінальний дизайнерський прийом, який дозволяє вирішити проблему «різних меблів». У цьому випадку двері робляться на замовлення. З одного боку вони шпонові в єдиному кольорі, який підходить для холу або коридору, а з іншого – в тон меблів кожної конкретної кімнати. Це рішення вимагає додаткових витрат, воно до того ж є нестандартним. І не кожен зважитися вибудувати інтер’єр у такому ключі. Але, тим не менше, подібна практика існує, а інтер’єр, в підсумку, виглядає вельми гідно.

Віконні рами і міжкімнатні двері

Якщо вам досить складно визначитися з вибором кольору міжкімнатних дверей, то зв’яжіть його з віконними рамами. Це просте, але дієве рішення. Воно особливо актуально тоді, коли кожне приміщення декороване в індивідуальному стилі.

Отже, тепер можна сміливо йти в магазин і вибирати міжкімнатні двері. Ці поради допоможуть зорієнтуватися в широкому виборі та оздоблення, і меблів, і дверей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button