Різне

Панорамний знімок зубів

Що таке ортопантограма

Панорамний знімок зубів, або ортопантограма є одним з основних методів діагностики більшості ортодонтичних захворювань на ранній стадії. Завдяки цьому методу лікар-стоматолог може скласти докладну картину стану не тільки безпосередньо зубів, але і м’яких тканин обох щелеп. За допомогою панорамного знімка можна з імовірністю 99,9% діагностувати такі зубні недуги:

  • пародонтоз;
  • пародонтит;
  • карієс (навіть на прихованої стадії, що недоступно при звичайному профілактичному огляді зубів).

В даний час ортопантограма є найбільш оптимальним і швидким методом з підготовки ротової порожнини до різних видів ортохірургічних процедур, таких як видалення, протезування, установка брекет-систем і т.д. Панорамный снимок зубов незамінний не тільки в ортодонтичному, а й ентодонтичному втручанні (терапія і лікування зубних каналів).

23-01-15-foto-600x401-1

Типи рентгенівського обладнання для ортодіагностиці

Діагностика проводиться на високоточному рентгенівському апараті під назвою ортопантомограф. Подібно фотоапарату полароїдного типу він протягом декількох секунд видає панорамний знімок зубів, за яким лікар визначає стан кісткової тканини і внутрішніх каналів зубів, а також стан м’яких тканин ротової порожнини. У стоматологічних клініках використовуються два типа ортопантомографів – плівкові та цифрові. Апарати першого типу поступово зживають себе, оскільки цифрові ортопантомографи більш функціональні і зручні в експлуатації. Плівкові ортопантомографи є по суті стандартними рентгенівськими апаратами “радянського” типу.

Переваги цифрових ортопантомографів

Дане діагностичне обладнання відрізняється мінімальним часом впливу на пацієнта а також значно меншою, ніж у плівкових рентгенівських апаратів, дозою опромінення. Цифровий панорамний знімок зубів може бути відразу інтегрований в комп’ютерну карту пацієнта, а також бути переданий фахівцям іншої клініки по електронній пошті, на відміну від плівкового, отримані знімки можна архівувати і зберігати на жорстких носіях. Також цифрова ортонантомографія виключає можливість невдалої діагностики – знімок ніколи не вийде змазаним, зображення виводиться на екран в лічені секунди.

Крім цього, наявність панорамного знімка зубів в цифровому вигляді значно полегшує діагностику завдяки можливості додатково збільшувати на екрані окремі його ділянки. Таким чином, вірогідність того що лікар-стоматолог не помітить якусь патологію знижується до нуля.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button