Різне

Як вибрати масляний обігрівач

Як вибрати масляний обігрівачМасляні обігрівачі – мабуть, найпоширеніший вид обігрівачів. Їх ще називають масляними радіаторами, хоча насправді радіатор – тільки головна видима частина обігрівача. А найпоширеніші вони тому, що зручні і прості у використанні.

Масляний обігрівач безшумний, безпечний, надійний. Безпечний – не запалає сам і не підпалить нічого поруч. Нагрівальні елементи закриті, поверхня нагрівається не більше, ніж до 100 градусів, хоча достатньо буде і 60. Тому тепло обігрівач дає м’яке, повітря майже не сушить і не спалює кисень. Запаху горілого пилу, до речі, теж не буде. А працювати такий обігрівач може кілька діб поспіль.

Будова масляного обігрівача

Радіатор масляного обігрівача зовні схожий на батарею центрального опалення – герметично закрита ребриста ємність. Усередині ж в радіаторі не вода, а мінеральне масло, яке і дало назву цьому виду обігрівачів. Внизу в корпусі знаходяться ТеНи (трубчасті електронагрівники). Вони повністю занурені в масло – це збільшує і термін служби ТЕНів, і безпеку.

Саме тому важливо не забувати ставити обігрівач вертикально. Якщо ж його везли або зберігали в горизонтальному положенні, не треба включати обігрівач в мережу відразу. Спочатку поставте його вертикально і почекайте приблизно півгодини, дайте маслу стекти вниз і повністю закрити ТЕНи. Ви ж не хочете зіпсувати обігрівач або скоротити термін його служби!

ТЕНи нагріваються самі і нагрівають масло, воно в свою чергу нагріває корпус. Необхідність прогрівати масло – проміжний теплоносій – робить обігрівач більш інертним, повільним. Це не завжди зручно при включенні, зате після виключення обігрівача масло ще довго остигає, продовжуючи віддавати тепло.

Корпус зроблений ребристим для збільшення поверхні зіткнення з повітрям. Чим більша поверхня і чим швидше рухається уздовж неї повітря, тим ефективніше працює обігрівач, тим більш потужний і стабільний потік теплого повітря він створює і тим рівномірніше тепло розподіляється по кімнаті. Так що масляний обігрівач не варто загороджувати меблями або сушити на ньому речі. Втім, якщо дуже хочеться, ви можете вибрати модель зі спеціальною сушаркою у магазині , де представлені обігрівачі відомих виробників.

Потужність обігрівача

При виборі обігрівача зазвичай виходять з того, що 1 кВт потужності дозволяє добре обігріти 10 кв. м. кімнати при висоті стелі в 3 м. На кожні два вікна або зовнішню стіну додайте ще 0,2 кВт. І не забудьте залишити запас на сильні морози і просто про всяк випадок. На жаль, масляних обігрівачів потужністю вище 3 кВт не випускають. Отже, максимальна площа обігрівається кімнати приблизно 30 кв.м.

Більшість фірм пропонують лінійки моделей обігрівачів потужністю 1; 1,2, 1,5, 2, 2,5 кВт. Моделі з потужністю вище 2,5 кВт зустрічаються відносно рідко.

Розміри

Розміри у масляних обігрівачів досить великі. Висота від 50 до 70 см, ширина 30-50 см, і маса від 10 до 30 кг. Тому обігрівач зазвичай постачають з коліщатками і ручками, щоб легше було пересунути його на інше місце або в іншу кімнату.

Конструктивні особливості обігрівачів

Основа конструкції масляних обігрівачів вже багато років не змінюється. Але думка конструкторська не стояла на місці і створила безліч різноманітних додаткових пристосувань. Тут ми розповімо тільки про деякі.

У більшості обігрівачів є плавний регулятор температури, світлова індикація і перемикач режимів роботи з двома або трьома позиціями. Кожній з позицій відповідає своя комбінація включення ТЕНів і своя ступінь потужності. Це заодно допомагає економити електрику і являється захистом від перегріву. Термостати у більшості обігрівачів, на жаль, не вимірюють температуру повітря, а температуру масла в радіаторі. Ви можете підбирати потрібну температуру вручну, але можете і знайти модель з кімнатним термостатом.

Корисна річ – 24часовой таймер, який дозволяє програмувати включення і виключення обігрівача на певний час. Якщо повітря в кімнаті сухувате, можна завести рибок або розводити квіти на вікні, а можна вибрати обігрівач із зволожувачем – спеціальним знімним резервуаром для води, звідки вона випаровується, зволожуючи повітря. На ціні це практично не позначиться, і уваги потрібно не так багато, як рибкам. Але доливати воду іноді доведеться.

Якщо Ви не хочете чекати, поки масляний обігрівач після включення буде прогріватися до робочої температури, Вам потрібна модель з тепловентилятором. Він починає подавати тепле повітря відразу після включення обігрівача, поки ТЕНи ще не прогріли масло в радіаторі. Правда, такі моделі коштують відносно дорого, а вентилятори нерідко ламаються.

Ще, щоб тепле повітря швидше розповсюдилося, на радіатор надягають спеціальний кожух, відкритий знизу і з отворами зверху. Усередині нього створюється тяга, як у комині, і тепле повітря поширюється по кімнаті майже в два рази швидше. Але у такого кожуха є і мінуси: обігрівач стає важчим, складніше прибирати пил. Що вибрати – вирішуєте лише Ви. Але з будь-яким обігрівачем у Вашому будинку стане набагато тепліше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button