Людина

Як вивчення іноземних мов впливає на мозок людини?

Знання іноземної мови у наш час є гострою необхідністю. Якщо раніше можна було вивчати мови поверхнево, сьогодні, навіть сидячи за комп’ютером, доводиться стикатися з необхідністю швидкого перекладу як окремих слів, так і цілих речень. Так, у шведській академії, де готують військових перекладачів, пропонується система для прискореного вивчення складних іноземних мов. Протягом 13 місяців молоді люди мають реальну можливість вивчити такі мови як арабська, дарі. Медиками було зафіксовано, що після початку занять відбувається активація деяких частин головного мозку.

Як вивчення іноземних мов впливає на мозок людини?

Завдяки копіткому, невпинному вивченню (без вхідних з ранку до вечора), результат не змусив себе довго чекати. Хоча експеримент проводили в медичному закладі, де студенти і без того завантажені, результати були приголомшливі. Причому МРТ вони робили до початку вивчення мов і після.

Підводячи підсумки даного експерименту, можна відзначити, що у студентів, які вивчали мови, зафіксовано збільшення розмірів певної ділянки мозку, а також перетворення короткочасної пам’яті в довготривалу. У самих старанних студентів відзначено зростання гіпокампу, середньої скроневої і середньої лобової звивини.

Науково доведено, що при вивченні іноземних мов активується робота мозку. Особливо відзначають вплив арабської мови на сіру речовину. Важливе вичення мови і для майбутніх студентів, що планують навчатися за кордоном. Тому компанія UniverPL пропонує вивчення польської мови ще на теренах України, щоб ви змогли ґрунтовно підготуватися до майбутніх студій.

Ще в 2004 р. в Лондоні проводили дослідження про вплив мовних навичок на мозкову діяльність. Було встановлено, що ті, хто має навички спілкування на двох мовах з дитинства, мали більш щільну кору головного мозку.

Американськими вченими було встановлено, що ті співробітники офісів, які володіють іноземною мовою, краще виконують завдання, що вимагають інтелектуальних здібностей (уміння правильно розставляти пріоритети, розрізняти другорядні завдання, вирішувати одночасно кілька завдань тощо).

Вивчення додаткової мови сприятливо позначається на розумових здібностях людей у віці, оскільки відбувається стимуляція мозку для більш активної діяльності, що сповільнює процес старіння мозку. Імовірність появи старечого склерозу зводиться до нуля. Слід також зазначити, що наявність вищої освіти практично не грає ніякої ролі при вивченні іноземної мови.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button