Різне

Як вибрати матрац для дітей від 3-х до 12 років

Поширеним стереотипом щодо матраців є думка, що і дорослим, і дітям необхідний жорсткий матрац. І вже точно ортопедичний.

Однак головна вимога до ортопедичного матрацу – його комфортність, а не жорсткість або м’якість. І це поняття відрізняється у різних людей.

Ортопеди радять купувати малюкам матрасы детские ортопедичні, які приймають форму тіла дитини, не здавлюють його м’які тканини і забезпечують умови для правильного розвитку хребет. При цьому медики враховують як вік малюка, так і пов’язані з ним фізіологічні особливості організму.

SONY DSC

Для малюків до 3 років

При народженні у хребта малюка немає фізіологічних вигинів. Вони з’являються пізніше – коли дитина навчиться тримати голівку, а потім сидіти і стояти. При цьому підтримують хребет м’язи ще недостатньо міцні, щоб виконувати свою функцію.

Оскільки спочатку маляті доводиться проводити в ліжечку до 20 годин, воно повинне бути твердим з жорсткістю, вище середньої або середньої при достатній пружності.

В цілях безпеки периметр матраца роблять міцним – наступивши на нього, малюк не провалиться між матрацом і ламелями ліжечка. Матрац за своїм складом повинен бути гіпоалергенним і не містити будь-яких шкідливих речовин.

Для дітей від 3 до 12 років

У трирічному віці маса тіла малюка збільшується, формуються природні вигини дитячого хребта (шийна кривизна встановлюється до 7 років, поперекова – до 12), а гнучка, еластична хрящова тканина заміщається більш міцною кістковою. До того ж, тривалість сну поступово зменшується до 9 годин на добу.

У такому віці постіль повинна мати середню жорсткість, оскільки формування мускулатури і фізіологічних вигинів відбувається на більш високому рівні, ніж у трирічних малюків. Такий матрац повинен підтримати формуючий хребет.

Натуральність

Важливо оцінити матеріал, що розділяє пружини та інші верстви. Він укладається на пружини і повинен захищати інші комфортні шари від контакту з пружинним блоком і прогинанням.

До числа найбільш популярних у нас наповнювачів матраців належить кокосове волокно. Його виготовляють, розтираючи шкаралупу кокосового горіха. Важливо, щоб кокосове волокно на дитячому матраці не було латексоване. Для скріплення кокосових волокон краще підходить синтетична суміш, а не натуральний латекс.

У кокосовому матраці з латексованою койрою ніякої натуральності немає. До того ж, такі вироби містять шкідливі для дитячого організму формальдегіди. Тому в США і Європі виробники дитячих матраців не використовують кокосу у своїх виробах.

Кокос також можна замінювати термоскріплення льоном, який є абсолютно безпечним і не містить в своєму складі формальдегідів. Міцність такого матеріалу нітрохи не гірше, ніж у кокоса, а еластичність навіть вища. Льон не мнеться, не кришиться і не вимагає просочення латексом. До того ж, льон є найбільш натуральним матеріалом для дитячих матраців.

Отже, підіб’ємо підсумки. Ознаками правильного дитячого ортопедичного матраца є:

  • Достатня гнучкість;
  • Комфортність і безпеку для здоров’я;
  • Відповідність фізіологічним особливостям різного віку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button