Здоров'я

Діагностика та лікування при кісті нирки

Кістою прийнято називати тонкостінне новоутворення округлої форми, що виникає із сполучної тканини. Складається воно з оболонки та її вмісту, який являє собою, як правило, рідина прозорого кольору (в деяких випадках її замінює гній або навіть кров).

Розміри кісти можуть коливатися від двох-трьох до декількох десятків сантиметрів. Останній варіант є, скоріше, винятком. Величезні новоутворення порушують нормальну роботу не тільки самої нирки, а й сусідніх органів.

pri-kiste-pochki-lechenie-01-04-2015

Тим часом поява навіть порівняно невеликої кісти здатне викликати неконтрольоване підвищення артеріального тиску. Якщо ж новоутворення розташовується усередині балії, у хворого порушується відтік сечі.

У більшості випадків недуга все ж не дає ніяких симптомів і виявляється випадково. Так може статися під час профогляду або, скажімо, обстеження з приводу іншого захворювання.

Медики для виявлення новоутворень використовують ряд методів візуалізації (зокрема, МРТ та УЗД). При цьому великі кісти можуть бути виявлені і за допомогою пальпації.

Як лікарі борються з патологією

Фахівцям відомо: при кисте почки лечение досить часто обмежується тим, що прийнято називати динамічним спостереженням. Так чинять з хворим, якщо новоутворення не порушує роботу ні ураженого органу, ні сусідніх.

Іншим поширеним методом залишається пункція кісти. Її вміст в ході процедури відкачують, замінюючи етиловим спиртом або склерозуючим складом, що дозволяє не довести ситуацію до рецидиву.

Якщо ж медик підозрює, що виявлене новоутворення поступово змінює характер на злоякісний, пацієнта направляють на хірургічне втручання. Операція може здійснюватися як лапароскопічно, так і відкритим способом.

Перевагу другому методу віддається тоді, коли у хворого є якісь ускладнення:

  • крововилив;
  • інфікування;
  • перекрут ніжки.

Саме порожнинний розріз дозволяє отримати доступ до проблемної ділянки. Так вдається прийняти більш дієві заходи для усунення загрози, яка існує для життя пацієнта.

Коли операцію проводять у плановому порядку, більш кращим варіантом виявляється лапароскопія. Завдяки застосуванню лікарями особливого устаткування помітно зменшується крововтрата, а також знижується травматичність операції в цілому.

У підсумку скорочується тривалість відновного періоду. Крім того, нерідко вдається обмежитися місцевою анестезією. На тілі хворого не залишається післяопераційних рубців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button