Різне

Психологія грошей

money_transfer22_resizedПсихологія грошей – це особливий розділ психології, який займається вивченням відносини людей до грошей, що описує зміни їх психіки та поведінки внаслідок взаємодії з ними. Гроші завжди відігравали величезну роль, особливо це помітно в сучасний час. Вони є і способом отримання необхідного для існування, і формою влади, і засобом, що породжує класову нерівність. Їх навіть можна назвати наркотиком. У деяких людей гроші викликають дуже сильну залежність.

У плані розподілу грошових коштів між людьми дуже явно спостерігається нерівномірність. Причому, здається, що одних гроші ніби уникають, зате до інших самі пливуть в руки. Природно, у багатьох виникає питання про справедливість такої ситуації. Здається, що прикладаючи всі можливі зусилля для отримання грошей, результати різних людей будуть відрізнятися. І багато хто починає думати, що їм просто не щастить. Але справа тут зовсім не в везінні. У нашому світі все відбувається так, як людина себе заздалегідь уявить.

Всім відомо, що думка матеріальна. Це стосується і установки людини по відношенню до свого фінансового становища. Звідси і нерівномірний розподіл грошових коштів. Гроші вимагають до себе розумного ставлення. Вони не повинні бути предметом заздрості або головною метою життя. Таке ставлення до них може бути тільки з боку людей із середнім достатком. Представники цього класу здатні на свідомому рівні ставитися до грошей виважено, раціонально і практично. А на підсвідомому – дотримуються золотої середини, що не уникають грошей, але не женуться за ними. У цьому , власне і укладена Психология денег.

У людей, які не відносяться до категорії з середнім достатком, ірраціональне ставлення до фінансів. Це стосується і представників груп з доходом нижче середнього і тих, кого можна назвати заможними. Перші, у зв’язку з безгрошів’ям і, як наслідок, з постійними обмеженнями, на підсвідомому рівні уникають грошей. Можна сказати, що вони змирилися з їх відсутністю або недостатньою кількістю і не прагнуть до їх отримання. Таке ставлення до грошей, свого роду, грошова безпорадність або некомпетентність.

Інфантильне ставлення до грошей. Забезпечені люди мають зовсім протилежне ставлення до фінансів, якщо своєю спроможністю вони домоглися власними зусиллями, а не отримали у спадок або в результаті вдалого збігу обставин. На підсвідомості така людина привласнює грошам дуже важливу роль, іноді цінує їх навіть набагато більше, ніж вони того заслуговують. Отримання прибутку може стати цінною ідеєю і головною метою в житті. Часто такі люди досить успішні у фінансовому плані, випереджаючи інших за сумами своїх доходів.

Все вищесказане тільки пояснює природу розподілу грошей між групами людей, але не дає рекомендацій, що допомагають внести зміни і залучити гроші. Домогтися успіхів в отриманні прибутку допоможе не розробка бізнес-планів та стратегій, а зміна самого себе, своїх думок, тобто чітке розуміння, що психологія грошей існує. Саме це і є найскладнішим завданням, рішення якого дозволить досягти фінансового благополуччя. Вплив на свою підсвідомість може стати непосильним завданням, з якою не впоратися самостійно. Потрібно усвідомлено поміняти свої погляди і установку на гроші, перестати уникати їх або, навпаки, гнатися за ними. Найголовніше, потрібно налаштовувати себе на позитивний лад, полюбити гроші, стати багатим у своїх думках і вчинках, зайнятися підвищенням своєї самооцінки і почати діяти. Ну, і звичайно, вірити в успіх. Той, хто любить гроші, відчує на собі і відповідні почуття з їхнього боку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button