Поради

Як вибрати металочерепицю для даху: розбираємося в видах і матеріалах

Багато майстрів замислюються над питанням, щодо того, який матеріал для покриття покрівлі краще: металочерепиця або будь-який інший матеріал. Металочерепиця за своїми характеристиками перевершує багато популярних покрівельних матеріалів. У даній статті ми розглянемо, яку металочерепицю вибрати, адже потрібно враховувати, що існує велика кількість її різновидів, якості і характеристики яких є унікальними. І саме такий якісний виріб пропонує Торговая компания “Будсервис” в Киеве (www.budservic.com.ua), металлочерепица цена якої вас приємно здивує.

09-03-16-foto-600x371-1

Матеріал, що використовується для виготовлення основи

Раніше для покриття покрівлі використовувався варіант металочерепиці, основа якої було виготовлена з тонкої оцинкованої сталі. Сьогодні ж основа може бути виконана з чорної сталі і кольорового металу (міді та алюмінію).

Виріб з основою з чорної сталі використовується для формування зовнішнього вигляду даху найчастіше. Обумовлено це порівняно невисокою вартістю. Тут важлива товщина металу, так як саме ця технічна характеристика визначає термін експлуатації покрівельного матеріалу і стійкість його до різних несприятливих погодних умов. Найчастіше використовують листову сталь товщиною 0,45-0,50 мм. Але можна зустріти матеріал з товщиною підстави 0,55-0,60 мм. Тут все просто: зі збільшенням товщини металочерепиці зростає довговічність і міцність покрівлі будинку. Незалежно від товщини використовуваної сталі, вона обов’язково проходить процедуру оцинковки, що значно підвищує її стійкість до корозії.

Відмінною характеристикою алюмінію є його абсолютна інертність до вологи. Саме тому він абсолютно не схильний до корозії. Вага ж такої покрівлі зовсім невелика, що дозволяє використовувати полегшену покрівельну конструкцію. У порівнянні з попереднім варіантом така металочерепиця менш поширена. Обумовлено це більш високою вартістю матеріалу.

Мідь, як і алюміній, довговічніший, ніж сталь і не схильна до корозійного впливу. За вагою вона більша, ніж алюміній, але цей недолік компенсовано в використанні більш тонких листів. Часто мідний лист не покривається ніяким декоративним матеріалом. Згодом поверхня даху набуває приємного зеленуватого відтінку, що виглядає дуже красиво і благородно. Вартість такого покрівельного матеріалу висока, але цей недолік нівелюється довгим терміном служби.

Вибір захисно-декоративного покриття

Захисний шар, яким покривають поверхню матеріалу, багато в чому визначає експлуатаційні характеристики вироби. Адже саме від нього залежить, через який проміжок часу поверхня даху втратить свій колір і почне піддаватися корозійному впливу. Використовується кілька основних типів захисного покриття:

Поліестер. Тонке і найбільш часто використовуване покриття. Не володіє високою стійкістю до дії ультрафіолетового випромінювання і механічних пошкоджень. Популярність його обумовлена ??найнижчою вартістю;

Матовий поліестер. Це покриття більш товсте, становить близько 35 мікрон. Коштує така металочерепиця дорожче, але технічні характеристики покриття значно вище. З недоліків варто відзначити, що поверхня даху не має глянцевого блиску. Але тут вже вибір на любителя;

Пластізол. Це покриття в 8 разів товстіше від матового поліестеру. Слід виділити стійкість покрівлі до ультрафіолету, низьких температур і механічних пошкоджень. Недоліком виступає погана його стійкість до високих температур;

Пурал. Це композитний матеріал, що отримується на основі поліуретану і поліамідів. Основною перевагою виступає висока його довговічність, адже він практично не схильний до дії ультрафіолету. Вартість такої металочерепиці на 40% вище, ніж з поліестеровим покриттям;

Полівінілфторид (PVDF). Товщина такого покриття навряд чи досягає 27 мікрон. Але такий матеріал покриття найкращий, так як виготовляється з використанням високотехнологічного обладнання. Він забезпечує надійний захист покрівлі від різних негативних впливів.

Визначаючись з тим, яке покриття металочерепиці слід вибрати для своєї покрівлі, необхідно враховувати навантаження на виріб. Можливо, немає сенсу переплачувати за більш дороге покриття, яке володіє високими технічними показниками.

Технічні параметри металочерепиці

До основних технічних параметрів вироби належать:

  • Висота профілю;
  • Форма профілю;
  • Розмір листа;
  • Наявність водовідвідного жолоба.

Висота профілю впливає на жорсткість листа. З урахуванням цього значення при будівництві даху підбирається певний тип настилу. В іншому цей параметр не впливає ні на що. Тому вибір висоти профілю можна робити на підставі особистих уподобань.

Форма профілю впливає на зовнішній вигляд покрівлі. Тому вибір її залежить від естетичних уподобань. Виділяють два основних типи профілю: симетричний і асиметричний.

Ширина листа може мати розміри 1,1 м або 1,8 м. Довжина варіюється в межах 4-7 м. Використання листів більшої довжини дозволяє мінімізувати кількість стиків, але вони незручні при роботі і транспортуванні. У будь-якому випадку при правильному монтажі даху її здатність захищати будинок від негоди ніяк не залежить від кількості стиків.

Деякі види металочерепиці обладнуються по краях поздовжніми жолобами, що забезпечують кращу герметичність матеріалу. Такі жолоби затримують воду, проникаючу під стик, і відводять її, не пропускаючи далі під покрівлю.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments