Поради

Як правильно зробити фундамент під різні типи будинків

Будівництво фундаменту починають з планування ділянки. Технологія земельних робіт вибирається залежно від типу ґрунту і рівня ґрунтових вод. Також перед тим, як зробити фундамент під будинок, потрібно визначити його різновид, найбільш підходящий для ваших умов.

11-11-15-foto-600x450-1 (2)

Найпоширеніші види фундаменту

Збірний, стовпчастий залізобетонний. Перший використовується на болотистих місцевостях або з високим рівнем грунтових вод, другий — в умовах глибокого промерзання ґрунтів. Такі фундаменти передбачають риття котлованів з вертикальними стінками. Використовуються розчини з бетону підвищеної міцності. Несучі стовпи роблять з розчину (щебінь, крупнозернистий пісок, цемент) з внутрішнім армуванням товстим дротом або арматурою будівельною, яку можна придбати у http://www.spk.ru/. Можна використовувати готові блоки або заливати стовпи безпосередньо на будмайданчику.

Стрічковий. Котлован або яму під такий фундамент риють з урахуванням допустимого показника кривизни укосів. Бажано зміцнювати стінки дошками або іншими схожими матеріалами. На схилах уступи роблять висотою не більше 50 см. Перед укладанням слід прибрати воду з дна траншей.

Стрічковий фундамент на сухому ґрунті роблять із цегли, каменю чи бетону, на вологій — із залізобетону або бетону з армуванням сіткою і облаштуванням гідроізоляції.

Піщаний. Облаштовується на ґрунтах з глибоким заляганням ґрунтових вод. Риють траншею 70-сантиметрової глибини, на дно насипають крупнозернистий пісок 15-сантиметровими шарами, кожен з яких рясно поливають водою. Верхній шар шириною до 30 см складається з гравію, цегельного бою або щебеню, скріпленого розчином з піску та цементу.

Як побудувати фундамент самостійно: покрокове керівництво

  1. Визначте глибину залягання грунтових вод і склад грунту. Для цього необхідно викопати яму однометрової глибини. Відсутність в ній води означає, що ґрунтові води залягають глибоко. Якщо ґрунт являє собою суміш гравію, каміння та піску, можна зупинитися на простому стрічковому фундаменті, заглубленому на півметра. У разі наявності води в ямі, фундамент потрібно заглиблювати на 0,5-1,2 м.
  2. Розмітьте ділянку, зніміть родючий шар грунту. По периметру майбутньої будівлі виройте траншею потрібної глибини, дно вирівняйте за допомогою піску.
  3. Перед тим, як побудувати фундамент для будинку, зробіть опалубку з фанерних листів або дощок. Потім можна приступати до заливання. Для цього використовують цементну суміш з відповідним наповнювачем. Для її приготування беруть цемент, щебінку і крупнозернистий пісок в пропорції 1: 5: 3. Компоненти змішують і заливають водою так, щоб вийшла сметанообразная консистенція. Чим густіше розчин, тим міцніше буде фундамент.
  4. Кладку фундаменту з каменів, блоків або цегли робіть на цементний розчин. Починати її потрібно від піщаної подушки. Ширина на 20 см товщі стін будинку. Фундамент армують металевими стрижнями, скріпленими дротом.
  5. Зробіть гідроізоляцію фундаменту. На рівні ґрунту укладіть в траншею два руберойдних шари, потім продовжуйте зводити фундамент до потрібної висоти. Для поліпшення гідроізоляції підземну частину основи промащують в декілька шарів гарячим бітумом, після чого траншею засипають. На даному етапі потрібно вирівняти фундамент за допомогою рівня. При необхідності роблять вводи для каналізації і водопроводу.
  6. Вище гідроізоляційного шару укладайте рядами блоки або цеглу. Щоб перешкодити накопиченню вогкості в підпідложному просторі необхідно в протилежних стінках основи залишити вентиляційні отвори.
  7. Після завершення укладання фундаменту знову зробіть гідроізоляцію допомогою руберойду або іншого подібного матеріалу.

 

Кнопка «Наверх»
Закрыть