Різне

Як вибрати сублімаційний принтер (для сублімації)

Сублімаційний принтер – це принтер, на якому друкують сублімаційними чорнилом на спеціальному папері. Спеціально призначені для цього серійні моделі дуже дорогі, тому зазвичай використовують домашні принтери з СНПЧ або перезаправні картриджі, в які заправляють сублімаційні барвники. Як вибрати відповідний пристрій?

16-12-14-foto-600x353-1

П’єзоелектричний метод друку

Для друку сублімаційними чорнилом можна використовувати тільки принтер або МФУ з п’єзоелектричним методом друку (вихлюпування чорнила з сопел на папір забезпечується електричним розрядом). Такі моделі випускає Epson, Brother, Mimaki, Roland, Mutoh і деякі інші маловідомі компанії. А ось HP і Canon працюють по термоструйній технології і “кип’ятять” чорнило в соплах, тому не підійдуть (за рахунок нагріву вони перетворять сублімаційні чорнила в полімер прямо в друкуючій голові).

Схема роботи п’єзоелектричної ДГ

Доступні за ціною домашні пристрої випускає тільки Epson і Brother. Але в силу масовості, великого накопиченого досвіду вирішення проблем краще вибрати для сублімації саме принтер Epson (або МФУ). Крім того, у Brother часто все ускладнює вбудована система трубок подачі чорнила від картриджів до друкуючої головки з утрудненим доступом до них. До речі, якщо розглядати моделі A3, Brother заслуговує більшої уваги через невисоку ціну на пристрої такого формату.

Розмір сопла

В цілому, для сублімації підійде будь-який Epson або Brother. Але щоб вибрати найкращий варіант, потрібно врахувати мінімальний обсяг чорнильної краплі принтера. Вона вимірюється в піколітрах і відображає розмір сопла друкуючої голови. Наприклад, мінімальний обсяг краплі у простого чотириколірного принтера Epson Stylus S22 – 4 пл., А у 6-кольорового Epson Stylus Photo T50 – 1,5 пл. Чим менший розмір краплі – тим якісніший друк, вищий дозвіл, точніше перенесення кольорів і чіткість малих деталей.

Однак те, що добре для звичайного друку, не завжди добре для сублімації. http://www.cityprinter.ru/ більш густі і дисперсні (містять великі частки), ніж звичайні водні або пігментні барвники. Тому використовуючи принтер з малим об’ємом краплі, ви будете частіше стикатися з проблемою забитих сопел. Зазвичай у такій ситуації досить одного прочищення, але це – злиті даремно дорогі чорнило і зіпсований відбиток (якщо на половині аркуша перестає друкувати один з кольорів).

Практика показує, що принтер працює бездоганно з сублімаційними чорнилом при розмірі краплі не менше 4 пл. Однак такі моделі знайти все складніше: більшість з них знято з виробництва. Взагалі, як правило, чим сучасніший пристрій, тим менша крапля.

Проте багато користувачів успішно друкують і на деяких моделях з краплею 1,5 пл. Добре себе показують пристрої T50, T59, P50, PX660, 1410. При цьому, вибираючи менший розмір краплі, особливо важливо використовувати якісні сублімаційні чорнила, регулярно чистити місце паркування голівки, не давати принтеру довго простоювати, щоб максимально знизити ймовірність засмічень ДГ. При цьому іноді навіть принтери однієї і тієї ж моделі працюють з сублімацією по-різному.

Отже, наприклад, підійдуть:

  • пристрою з краплею 4 пл: C91, T26, T27, TX200, S22, SX130, T1100 та ін.
  • з краплею 2 пл: WF-2010W, WF-2530WF, WF-2510WF, WF-2520NF, WF-2540WF та ін.
  • дорожчі, швидкі, 6-кольорові, з краплею 1,5 пл: T50, T59, P50, PX650, PX659, PX660, 1410 і ін.
  • 4-х і 6-ти кольорові принтери з вбудованою СНПЧ серії L – поводяться однаково добре з пігментними, водними і сублімаційними чорнилом: L100, L110, L200, L210, L300, L350, L355, L550, L555, L1300, L800, L1800 .


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button