Різне

Чоловічі сорочки: деталі і стилі

Класична чоловіча сорочка – одна з головних складових гардеробу будь-якого чоловіка, якому небайдужий його зовнішній вигляд. Незважаючи на безліч варіантів, базова модель класичної сорочки за останні десятиліття не зазнала значних змін. Головний стрибок у своєму розвитку і становленні в якості однієї з основних одиниць гардероба чоловіча сорочка здійснила тоді, коли з категорії нижньої білизни вийшла на якісно інший рівень речі, яку не ховають, а сміливо демонструють оточуючим. Незважаючи на свою уявну простоту, чоловічі сорочки повні нюансів, на які дуже важливо звертати увагу при покупці цієї базової речі.

16-12-14-foto-600x533-2

Комір

Комір – це певний індикатор формальності речі, та й у силу свого положення практично на рівні очей співрозмовника до коміра хоч не хоч буде прикута увагу оточуючих. Насправді існує безліч різновидів комірів сорочок, одні більш поширені, інші менш популярні, але є найбільш універсальні.

Комір з гострими кутами

Така форма коміра – типова ознака класичної чоловічої сорочки. Такий комір кроїться по прямій лінії, він не дуже розлогий, його стримана і строга форма асоціюється з упевненістю в собі і дисципліною, але насправді така сорочка досить демократична, вона гідно впишеться як у діловий, так і в повсякденний образ. Проте більшою мірою гострий комір воліють працівник офісів різних рівнів, при цьому вона виглядає гідно і без краватки (наявність краватки визначається ситуацією), а також прекрасно гармонує з лацканами піджака різного покрою. Сорочка з гострокутним коміром ідеально виглядає з костюмом традиційного крою і краваткою, зав’язаною невеликим вузлом. Менш офіційно, але в теж час витончено і благородно, така сорочка виглядає з блейзером, брюками з саржі.

Зрізаний комір

Цей комір також відомий під назвою комір-візитка або віндзор, ширина і кути цього коміра можуть бути різними, але в будь-якому випадку при зрізаному комірі верхня частина сорочки і краватки більшою мірою відкрита, ніж при комірі з гострими кутами. Через досить велику відстань між кінцями коміра, сорочки зі зрізаним коміром, як правило, носяться з краваткою і ідеально підходять до ділового або вихідного костюма. В останні роки цей тип коміра став особливо популярний, найбільш виграшно він виглядає на худорлявих чоловіках, форма коміра вдало коригує і пом’якшує витягнуті вертикальні лінії. Так званий лондонер, більш розлогий варіант віндзора, прекрасно виглядає з широкими вузлами краватки, наприклад, з повним віндзором.

Для створення бездоганного міського способу, сорочку зі зрізаним коміром краще поєднувати з однотонною краваткою, костюмом сучасного модного покрою, елегантною хусткою-паші в нагрудній кишені і чорними туфлями-оксфорді.

Комір на ґудзиках

Як зрозуміло з назви цього типу коміра, на ньому присутні маленькі гудзики, за допомогою яких він пристібається до полотнища сорочки, причому сорочку з таким коміром можна носити як з краваткою, так і без неї, не порушуючи законів стилю. Сорочки з коміром на гудзик ідеально підходять для неформальної обстановки, вперше такі сорочки з’явилися в 1896 році, тоді їх носили гравці в поло.

Цей тип коміра дійсно є найбільш вільним у плані стилю, сучасні чоловіки віддають перевагу застібати таку сорочку на всі гудзики, але при цьому не надягають до неї краватку. Зауважте, гудзики, якими комір пристібається до сорочки, повинні завжди бути застебнуті. Саме такі сорочки від Gant ви можете придбати в інтернет магазині MD-Fashion за адресою http://md-fashion.com.ua/.

16-12-14-foto-600x339-1

Манжети

Манжети сорочки, так само як і комір, ще одна важлива деталь чоловічої сорочки, яка особливо привертає увагу в поєднанні з піджаком.

Італійські манжети або манжети на ґудзиках

Традиційні манжети на ґудзиках є найпопулярнішим типом манжет чоловічих сорочок. Такі манжети досить щільно прилягають до зап’ястя, застібаються на один гудзик, їх куточки можуть бути квадратними, скошеними або заокругленими, в деяких моделях присутній додатковий ґудзик, за допомогою якої можна регулювати об’єм манжета.

Читайте також: Мода — зима 2015

Манжети сорочок, призначених для урочистих виходів, застібаються на два або три розташовані вертикально ґудзики, що в свою чергу подовжує самі манжети і забезпечує більш прилеглий силует рукава в районі зап’ястя.

Коктейльний манжет або манжет з відворотом

Такий тип манжета зробив популярним Джеймс Бонд у виконанні Шона Коннері, останнім часом сорочки з такими манжетами рідко зустрінеш, хоча повністю забутим варіантом такі рукава також не назвеш. По суті це манжет на ґудзиках, як правило, із закругленими кінцями, подовжений вдвічі, який потім підвертається. Закруглені кінці манжета не чіпляють за рукав піджака. Манжет з відворотом – це в певній мірі граничний варіант між традиційним манжетом на ґудзику і формальним французьким манжетом. Сорочки з коктейльних манжетів цілком доречні в діловому гардеробі, при цьому вони надають нудному бізнес-образу особливий колорит.

Французький манжет

Манжет класичної сорочки для урочистих випадків застібається не на ґудзики, а на запонки. Однак зараз сорочки з такими манжетами надягають не тільки на урочисті прийоми, вони цілком доречні і в офісі. Запонки – це окрема тема, дешеві запонки виглядають безглуздо, а на дорогі не у всіх вистачає коштів, тому, купуючи сорочку з французькими манжетами, подумайте, чи гідно вона буде виглядати з наявними у вас аксесуарами.

Тканина і крій

Тканина сорочки визначається її дизайном і навпаки. Крім цього на вибір тканини впливає функціональність моделі. Сукно і поплін дуже схожі, залежно від плетіння, сукно може бути трохи щільніше. Матеріал твіл володіє більш вираженою і складною текстурою, малюнок «у ялинку» і діагональну смужку ускладнює тканину, з твіла часто шиють сорочки в клітку. Сорочка з тканини «Оксфорд» ідеальний вибір для повсякденних моделей, «Оксфорд» досить товста і груба тканина, при цьому вона ідеально підходить для пошиття сорочок з коміром, кінці якого застібаються на ґудзики.

Розміри

Сучасні чоловічі сорочки розрізняються за розмірами, але при виборі сорочки необхідно знати розміри свого тіла. Для того щоб комірець «сидів», не потрібно знати обсяг шиї, але є й більш простий спосіб вибрати відповідну сорочку: між коміром і шиєю повинен вільно поміщатися один палець.

Сорочки прилеглого силуету виглядають більш привабливо, як з естетичної, так і з практичної точки зору. Занадто широка сорочка, заправлена в брюки, складається в некрасиві складки і виглядає досить безглуздо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button