Різні цікавинки

Візит до психотерапевта у Києві

foto_cikavosti_11.09.2014_resizedЯкщо людина нерегулярно харчується, перевантажує шлунок вечерею, зловживає фаст-фудом чи смаженим – це може призвести до захворювання його шлунка чи кишківника. Про це знають майже всі. Знають навіть, як називається професія лікаря, який лікує такі хвороби: гастроентеролог. Щодо інших захворювань, то жінки, наприклад, здебільшого знають, що після нерозважливості і сильного переохолодження їм, ймовірно, потрібно буде звертатися до такого фахівця, як гінеколог.

А ось якщо запитати пересічного громадянина, кого ж лікує психотерапевт у Києві чи в іншому місті, коли треба звертатися до нього… Відповідь на ці питання дасть не кожен з наших співвітчизників.

Слово “психотерапія” на древньогрецькій означає “лікування душі”. В сучасному ж розумінні, психотерапія – це науково обґрунтований та перевірений практикою вид діяльності, що спрямований на допомогу людям, які потерпають від психічних, психосоматичних, соціальних проблем або страждання, та використовує психологічні інструменти. Що ж це означає простими словами?

Мозок – такий самий орган, як всі інші, але найважливіший. Тому що завдяки мозку функціонує нервова система, завдяки якій не тільки формується мислення і поведінка людини, але й яка впливає на діяльність всіх органів.

Мозок отримує зовнішню інформацію через органи відчуттів. І не завжди ця інформація заспокійлива та сприятлива для здоров’я, як на сайті www.avkol.kiev.ua і в кабінеті психотерапевта. Сімейні негаразди, проблеми з роботою, стрес від напруженого становища в державі – все це перевантажує слабку нервову систему, вичерпує її резерви і призводить до збоїв. Вони можуть впливати на діяльність внутрішніх органів, адже нервова система керує ними! Починають боліти серце, підвищується чи понижується тиск, порушується робота статевих органів чи кишківника. Погіршується імунітет, а це – шлях до інфекційних захворювань.

А ще нервова система впливає на поведінку людини, і коли вона дає збої – можуть відбуватися такі порушення, як безсоння, плаксивість, депресія, нервові зриви – аж до намагання людини вкоротити собі віку.
Отже, попередній висновок: нервова система – такий самий важливий орган кожної людини, як інші органи, і при несприятливих умовах можуть виникати порушення її діяльності, захворювання і розлади цієї системи, навіть дуже важкі. Всі ці порушення і стани лікує психотерапевт за цією адресою.

Коли ж звертатися до психотерапевта або такого фахівця, як сімейний психолог ?

Насамперед, треба негайно звертатися при таких невідкладних станах, як депресія, небажання жити, постійну печаль чи страх, нав’язливі думки чи дії, незадоволеність своєю зовнішністю, занижена самооцінка, порушення пам’яті, порушення сну, проблеми у взаєминах з людьми, а особливо – проблеми у взаєминах з протилежною статтю. Коли ви відчуваєте щось подібне у себе, або спостерігаєте у рідних та близьких – зволікати не можна, щоб не зіткнутися з більш серйозними наслідками. Почніть з відвідання сайту за цією адресою та знайдіть там інформацію для пацієнтів психотерапевта.

Окрема тема – психосоматика. Це наука, що вивчає вплив нервової системи на діяльність інших органів і систем. Тобто, якщо нервова система функціонує з порушеннями – рано чи пізно починаються порушення роботи інших органів: серцево-судинної системи, залоз внутрішньої секреції, статевих органів, органів травлення. Тому, щоб запобігти появі хронічних захворювань, або (тим більше!) тоді, коли вони вже є – треба обов”язково звертатися до психотерапевта.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button