Різні цікавинки

Як вибрати вимикач

Навіщо потрібен вимикач в квартирі або будинку? Щоб включати або відключати освітлення скажете Ви. Так, звичайно, а навіщо ж вони тоді потрібні? Як мінімум, на просте вмикання і вимикання. За цю функцію відповідають одно-, дво- і багатоклавішні вимикачі і кнопки, вимикачі з замковим механізмом, поворотні вимикачі, які просто включають або відключають освітлення. Але ми з Вами живемо в столітті технічного прогресу коли кращі уми нашої планети постійно придумують різні нововведення Розетки і вимикачі сьогодні стають одною з ключових ланок управління системою «розумний дім». Розглянути всі види вимикачів в одній статті просто неможливо, так як сьогодні їх придумано величезну кількість видів і різних модифікацій.

30-06-15-foto-600x401-1

Клавішні вимикачі – найпоширеніші. Служать для простого включення / відключення освітлення. Можуть бути одно-, дво- і багатоклавішні вимикачі, що дозволяє комутувати, тобто включати один, два, три або декілька джерел світла, наприклад лампочки. Можуть бути вимикачі з підсвічуванням, це є корисною функцією, в темряві вимикач відразу видно! Останнім часом стали популярні вимикачі прохідні (сходові) які дозволяють, наприклад, при вході в довгий коридор включити світло, а на виході з коридору вимкнути. Можна забезпечити і незалежне управління світлом відразу з трьох місць.

Диммери (регулятори яскравості світла) – простіше кажучи реостат або ж регулятор напруги (світлорегулятор) – пристрій, що дозволяє плавно змінювати напругу на виході, використовуваний в основному для електроосвітлювальних приладів. Підключення регулятора світла проводиться в розрив живлячого (фазного) дроту, можна використовувати і може використовуватися як із звичайними лампами розжарювання, так і з галогенними. Для економних і люмінесцентних ламп він не підходить, так як вони при зниженій напрузі починають мигати з визначенною частотою, створюється свого роду стробоскопічний ефект, непотрібний для нас у таких випадках. Або ж такі лампи взагалі не запускаються, а в гіршому випадку можуть і вибухнути. Тому з метою безпеки підключати світлорегулятор повинен електрик. Лампа розжарювання починає світиться, коли ми прокручуємо круглу ручку регулятора освітлення. Обертаючи її, виставляється необхідний рівень. При наступних включеннях така “механічна пам’ять” відразу виводить світильник на задану яскравість. Діммер дозволяє економити !!! до 50% електроенергії. Максимальний ефект досягається тільки при правильному підборі пристрою. Вони випускаються на різну потужність, яка повинна бути мінімум на 20% більше максимальної потужності світильника. При роботі в умовах поганої тепловіддачі, в дерев’яних або цегляних стінах, або при високій температурі повітря цей запас повинен бути збільшений до 50%.

Буває що люстра вже має декілька режимів включення, тоді можна і не ставити світлорегулятор, а от якщо проводка може забезпечувати лише один режим, то диммер позбавить від необхідності довбати стіни, щоб прокласти необхідну кількість проводів. Тоді можна підвісити люстру з будь-якою кількістю ламп, і використовувати диммер. Головне щоб його паспортна потужність не була менше сумарної потужності люстри. Установка регулятора освітлення проводиться методом заміни замість звичайного вимикача, якщо такий вже є.

Світлорегулятори – дуже корисний пристрій як у вітальні, так і в будь-який інший кімнаті. У чому ж переваги регулятора напруги в порівнянні зі звичайними вимикачами? В першу чергу можна відзначити що регулятор світла може створити красиву і комфортну обстановку в нашому домі. При непотрібності яскравого освітлення, можна приглушити світло до бажаного рівня, до того ж вибір яскравості різних груп світла в різних частинах приміщення і по всьому будинку дає дизайнером нові можливості. Наприклад, під час прийому гостей можна освітити центр залу, залишивши освітлення по периметру в напівтемряві. Що ж стосується другої вигоди, то це значна економія Вашої електроенергії. До того ж значно збільшується термін служби ламп розжарювання і галогеннових. Це пов’язано з тим фактом, що лампа працює при більш м’яких температурних умовах. У цьому випадку при включенні забезпечується “м’який пуск” і плавно збільшується яскравість він нуля до необхідного значення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button