Поради

Як вибрати кабельний лоток

Для того, щоб вибрати найбільш підходящі для вашого підприємства лотки кабельні, слід уважно придивитися до таких критерій:

30-06-15-foto-600x399-1

1. Особливості вашого будинку і, відповідно, місця розміщення проводів. Так, для виробів з товщиною сталі в 1-1,25 міліметра потрібно помітно менше монтажних консолей, ніж для конструкцій з більш товстою стінкою. Аналогічно для лотків, перфорованих великими отворами, буде необхідно менше підтримуючих елементів (зокрема – різьбових штанг). І якщо на стелі у вас місця небагато або приміщення прохідне і вам би не хотілося, щоб всі відвідувачі бачили зверху величезну кількість штанг і консолей – необхідно вибирати більш легкі за вагою і більш міцні по типу конструкції електромонтажні пристосування або навіть використовувати короб ККБ, що прикривають собою дроти і все те, що знаходиться навколо них.

2. Обсяг робіт і габарити кабелю, що прокладається. Якщо ви будете встановлювати велику кількість переплетених проводів – однозначно краще взяти лотки перфоровані у http://www.enext.ua, що відрізняються хорошою вентиляцією. З іншого боку – для особливо важких кабелів підійдуть суцільнометалеві лотки, які зможуть підтримувати їх вагу. В залежності від діаметру проводів та кількості їх шарів вибирається і висота конструкції. Ну і, не забуваємо, міцність лотків кабельних в першу чергу залежить від їх товщини. Для прокладки силових ліній потрібно, щоб вона становила не менше одного міліметра.

3. Навколишнє середовище. Якщо лотки розміщуються зовні – то для того, щоб захистити кабель від впливу вологи, необхідно купувати короба ККБ. Крім того, в такому випадку краще використовувати перфоровані варіанти: вони швидше висихають, у них не затримується рідина. Також необхідно брати до уваги захисний рівень IP – особливо якщо виріб передбачається монтувати на висоті більше 2,5 метра.

Для того, щоб захистити дані електромонтажні пристосування від корозії, використовується кілька методик. Перша з них – оцинковка. Шар добре охороняє сталь – але з часом, на жаль, зношується. Зате він забезпечує електрохімічний, а не тільки бар’єрний захист. Цинк як би “жертвує” собою для того, щоб захистити матеріал, на який він був нанесений. Причому такий ефект проявляється навіть на тих маленьких ділянках, де цинку вже немає – якщо він є в області навколо. Таким чином, оцинкована сталь не боїться відколів і подряпин. В результаті покриті таким чином лотки кабельні і перфоровані все ж живуть досить довго. Їх слід купувати, якщо передбачається можливість механічних пошкоджень ваших електромонтажних конструкцій: якщо поряд з ними часто будуть ходити люди, якщо є можливість їх якимось чином зачепити.

Є й більш просунутий вид оцинковки – за методом Сендзимира. Сталеві листи прокочуються в цеху рівномірним шаром цинку, в результаті чого на них утворюється покриття товщиною 18-25 мкм. Воно теж виявляється досить стійким до різання і просвердлювання – тому є ідеальним варіантом для лотків кабельних, які й створюються в результаті таких дій. На краю різання під впливом вологи та повітря навіть утворюється захисний шар. Якщо ваші проводи будуть висіти далеко над землею – такий вид покриття буде цілком актуальним.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button