Поради

Як вибрати водонагрівач – алгоритм підбору кращого варіанту і поради від фахівців

Іноді жителі міст стикаються з перебоями в гарячому водопостачанні. Ситуація ця неприємна, але вихід з неї є. Вирішується ця проблема досить просто – установкою нагрівального приладу. Саме для цих цілей призначені різноманітні побутові водонагрівачі – як вибрати кращий?

22-10-15-foto-600x450-1

Можливі варіанти для вибору 

Приладів даного класу існує багато, різних по конструкції, принципу роботи і джерела енергії. Найпростіша класифікація така:

  • газові водонагрівачі;
  • електронагрівачі;
  • апарати непрямого нагрівання.

У приватному будинку іноді використовують котли на рідкому та твердому паливі, а також нагрівачі з використанням відновлюваної енергії сонця. Але в даній статті ми їх розглядати не будемо.

Для вибору оптимального за своїми характеристиками водонагрівача, треба знати, чим вони відрізняються і які бувають. З’ясуємо, який водонагрівач кращий.

Газові водонагрівачі – чим хороші?

Газові нагрівачі можуть похвалитися економічністю, оскільки газ, який використовується в них для нагріву води, є одним з найбільш доступних за ціною енергоносіїв.

Газовий нагрівач має металевий корпус, в який поміщений газовий пальник, що нагріває воду, яка проходить через теплообмінник, і сучасна автоматика, яка забезпечує безпечну роботу приладу. Як тільки включається вода, газ починає надходити в пальник. Розпал здійснюється або автоматично, або натисненням кнопки. В колонках з відкритими камерами згоряння продукти горіння видаляються через димар, а в разі приладів із закритою камерою – через коаксіальний металевий рукав.

За рахунок високої теплової потужності при відносно компактних розмірах і низьких витратах на експлуатацію, газові колонки поза конкуренцією.

Існують проточні та накопичувальні газові водонагрівачі. Проточні нагрівають воду, тут же, пропускаючи її через себе. У накопичувальних вода нагрівається поступово в спеціальному баку. Який з них вибрати залежить від того, яка кількість гарячої води необхідна. Для того щоб вимити посуд, руки або прийняти душ, досить проточного водонагрівача, а для любителів похлюпатися у ванній, і в будинках з великою витратою води – виходом стане накопичувальний прилад. Останній варіант, до того ж, відрізняється економічністю. Практично всі прилади даного виду напірні, тобто функціонують при тиску водопровідної мережі.

Важливе значення має тип розпалу газового водонагрівача. Найчастіше це напівавтоматична система (п’єзорозпал) або автоматична (електронне запалювання). При виборі напівавтоматичної системи, запалювання здійснюється натисканням кнопки, а при електронній – автоматично, як тільки відкривається кран з гарячою водою. Останній варіант забезпечує до 15% економії газу, оскільки не вимагає підтримки гнота з черговим вогнем, він більш безпечний і зручний.

22-10-15-foto-600x516-2

Дуже практичні сучасні моделі, оснащені термостатом, який дозволяє задати потрібну температуру і автоматично її підтримувати, незалежно від витрати холодної води. «Розумна» колонка регулює свою потужність: як тільки відкривають кран з гарячою водою, реле включає пальник.

Газові водонагрівачі накопичувального типу менш поширені. Вони досить дорогі, об’ємні, але у випадку, коли газопровід дозволяє підключати тільки малопотужний прилад – це оптимальний варіант.

22-10-15-foto-600x400-2

Вибирати нагрівач потрібно з урахуванням необхідної потужності, визначають її виходячи з потреби в гарячій воді. Чим вища потужність, тим вища продуктивність. За рахунок високої теплової потужності при відносно компактних розмірах і низьких витратах на експлуатацію газові колонки поза конкуренцією. Проте їх вартість часто вище, ніж ціна електробойлерів.

Електричні водонагрівачі – найкраще при відсутності газу

Електричний водонагрівач, який ви можете обрати http://tehnik.od.ua/, оснащений теном – нагрівальним елементом, який розігрівається при включенні приладу в електромережу. Найчастіше він являє собою мідну трубку, в яку вмонтована спіраль з ніхрому. Розрізняють проточні та накопичувальні електронагрівачі.

 

У разі якщо навантаження на електромережу повинно бути обмежене, краще використовувати накопичувальні (ємнісні) водонагрівачі. Їх можна підключити до звичайної розетки, що надзвичайно зручно.

У баку, який заповнюється водою, знаходиться тен, що нагріває воду до заданої температури і потім автоматично відключається. При поступовому остиганні на 0,5 ° С, водонагрівач знову включається і в щадному режимі знову нагріває воду до потрібної температури. Час, необхідний для нагріву, залежить від потужності нагрівального елемента і обсягу бака. Для зменшення тепловтрат між баком і зовнішнім корпусом прокладається теплоізоляція. До недоліків даних приладів деякі відносять великі габарити.

22-10-15-foto-600x503-1

Більш компактні проточні водонагрівачі, оскільки не мають ємності. Їх можна легко встановити і перенести на нове місце, але є і мінус – вони володіють високою потужністю від 3 до 24 кВт, що створює значне додаткове навантаження на електромережі. При виборі такого приладу доведеться подбати про заміну проводки, лічильника та встановлення додаткового автомата.

Такі нагрівачі доцільно встановлювати в нових будинках, в яких змонтована надійна проводкою.

Нагрівачі непрямого нагріву

Усі розглянуті раніше нами прилади відносять до водонагрівачів прямого нагріву. В апараті непрямого нагріву для підвищення температури води найчастіше використовують труби системи водяного опалення з гарячою водою. Даний підхід істотно знижує витрати на експлуатацію системи, але вимагає грамотного підходу на всіх етапах від проектування і узгодження до установки. Оскільки помилка в розрахунках може спричинити зниження ефективності тієї ж системи опалення, що, звичайно, не бажано. Тому вибір, проектування і монтаж краще довірити фахівцям.

Алгоритм для вибору водонагрівача

Спочатку важливо визначитися, що ж потрібно: зручний кип’ятильник для кухні; прилад, який забезпечить гарячою водою на час відключення централізованого водопостачання; постійне джерело гарячої води в приватному будинку або в квартирі; прилад, який здатний забезпечити значну потребу в гарячій воді на підприємстві, наприклад. Виходячи з потреб, потрібно робити покупку.

Не зайвим буде розрахувати, скільки води планується витрачати. Для квартири або дачі можна зробити розрахунок самостійно, а для великого проекту звернутися у фірму, де планується купувати водонагрівач.

Дуже серйозно варто підійти до вибору типу водонагрівача, що буде залежати від доступності того чи іншого виду енергоносія, його ціни.

Потрібно вибрати необхідний обсяг водонагрівача. Чим більший об’єм, тим довше термін служби.
Вибираючи прилади, варто приділити увагу перевіреним виробникам з хорошою репутацією і досить великим гарантійним терміном.

Важливо продумати, де і як буде встановлений прилад, враховуючи його габарити і технічні вимоги до установки. Існують різні модифікації: горизонтальні, вертикальні, підлогові і т.д.

Визначтеся з тим, чи буде виконуватися установка власними силами або за допомогою фахівців.

Корисні поради від експертів на відео

У статті ми розглянули найбільш популярні види водонагрівачів, яким цілком під силу вирішити проблему забезпечення гарячого водопостачання, як квартири, так і великого приватного будинку. З’ясували, на що потрібно звернути увагу, щоб вибрати кращий водонагрівач в кожному конкретному випадку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button