Авто

Особливості та нюанси оренди авто в Європі

Європейці, що не представляють життя без автомобіля, користуються орендою авто досить часто. Для зменшення транспортних витрат орендою користуються в ділових цілях, вивіска «rent a car» – звичайне явище у всіх курортних регіонах. Нерідко орендований автомобіль наймають «вскладчину», зменшуючи витрати на одного пасажира, поширений пошук попутників. Для туристів з СНД найбільш цікаві популярні туристські маршрути, для ділових поїздок прокатний автомобіль використовується набагато рідше.

22-10-15-foto-600x400-1

 

Головною перевагою оренди авто в Європі стає економічна складова. Поодинці подорожувати на машині навряд чи вигідно, але при підрахунку витрат на двох (а особливо – на чотирьох туристів) переваги очевидні. Наприклад, автобусна екскурсія з Праги в недалекий (160 км) Дрезден на двох коштує 80-100 євро, що порівнянно з вартістю прокату.

Неважко підрахувати, що компанія з чотирьох туристів отримує подвійну вигоду, навіть враховуючи вартість дорогого європейського бензину. Додаткову економію можна організувати за рахунок пошуку недорогого придорожнього мотелю, кемпінгу, при виборі для обіду сільського ресторанчика, де ціни вдвічі менше, ніж в кафе великих міст.

При цьому оренда авто в Європі дає можливість побачити набагато більше пам’яток, мальовничих місць, вільно спланувати час, не залежати від групової дисципліни.

Це особливо актуально для допитливих, активних туристів, які люблять самостійно спланувати подорож, не задоволених оглядом тільки найпопулярніших визначних пам’яток.

У приморських курортних місцевостях (в Італії, Греції, Туреччини, Франції, Іспанії) любителям активного автомобільного туризму, як правило, важко задовольнитися пляжним відпочинком, груповими екскурсіями, немає часу для огляду всього можливого.

Так, на Криті замість однієї екскурсії з Ретімно в Іракліон (включаючи археологічний музей, Кносский палац) сім’я з трьох-чотирьох чоловік вдвічі дешевше отримає можливість за день побачити два-три цікавих місця, помилуватися небаченими гірськими панорамами, недорого пообідати в сільській харчевні. Тривалість світлового дня при ранньому виїзді дозволить по дорозі скупатися на пустельному пляжі, встигнувши в готель до вечері. Схоже і у нас: коли ви приїдете в Україні у південну Пальміру, http://xn—-7sbgztkrl.com.ua/ стане для вас вигідним як по коштам, так і по часі.

Як орендувати автомобіль в Європі: процедура, ціни

22-10-15-foto-600x221-1

Орієнтовна вартість оренди авто в європейських країнах

Найпростіша процедура оренди в жвавих курортних регіонах (Греції, Туреччини, Італії). Тут працюють десятки невеликих прокатних компаній з російськомовними співробітниками, формальності зведені до мінімуму. Менеджер, який приганяє (видає) автомобіль може обмежитися парою питань («Чи є у вас права?», «Хто буде водити машину?), інше ви берете на свою відповідальність.

Співпраця з невеликою фірмою зручна можливістю поторгуватися, обумовити всі нюанси, замінити машину, продовжити прокат по телефону. Застави за автомобіль не потрібно. Подібну фірму вам завжди порадять гіди, допоможе знайти персонал готелю.

Так само проста процедура здачі машини, для цього ви повинні залишити ключі від автомобіля у портьє свого готелю. Неодмінною умовою залишається заправка авто тією ж кількістю бензину, що було на початку оренди (5-10 літрів).

Більш складну процедуру доведеться пройти у великих прокатних компаніях, при завчасному бронюванні авто. Звичайними умовами оренди в міжнародних компаніях стають:

• підписання договору;
• мінімальний вік орендаря (як правило – 21 рік);
• перевірка водійських прав (на відповідність міжнародним стандартам);
• водійський стаж (не менше року);
• наявність банківської карти (AMEX, Master Card, VISA);
• блокування на мапі франшизи;
• суворе приймання машини.

Система бронювання, незважаючи на складність процедури, зручна при довготривалій оренді (на весь термін відпускної поїздки). У цьому випадку ви берете прокатну машину в аеропорту прильоту, здаєте тут же. Автолюбителям, що полюбляють точне планування, варто заздалегідь поцікавитися видами передбаченої страховки, умовами франшизи, які можуть відрізнятися.

Маленькою хитрістю прокатників стає здача автомобіля з повним баком. Не знаючи, де заправитися в безпосередній близькості від аеропорту, ви заплатите за бракуючий бензин по неабияк підвищеним тарифам.

Ціни прокату залежать від рівня життя в країні. Найдорожче оренда в столицях, країнах з високим рівнем життя. Скромний економічний автомобіль у Німеччині, Франції, Австрії здають напрокат за 35-45 євро.

В Італії «Форд Фієста», цілком прийнятний для поїздок учотирьох, коштує 25 євро в день. Комфортабельний «Мерседес Е-класу» можна взяти напрокат за 60 євро.

У Туреччині така ж «Фієста» може коштувати 190 – 220 доларів за десять днів оренди. Ціни залежать від сезону, тривалості прокату, різниця становить до 10 -15%.

Заходи безпеки на європейських дорогах

Автолюбителі з СНД рідко порушують правила на зарубіжних дорогах. Позначається відповідальність за прокатний автомобіль, підвищена увага до відстеження незнайомої дорожньої обстановки. Найбільшу небезпеку становлять незначні (за сформованими у нас мірками) порушення. Штрафи за них вельми великі, про це варто подумати заздалегідь.

Загальна дисциплінованість водіїв не дозволить вам порушувати швидкісний режим, проїхати на жовте світло світлофора. Але, не помітивши в Греції знак «Стоп», водій ризикує заплатити штраф у 900 євро. Непристебнуті ремені безпеки в багатьох європейських країнах караються штрафом у 500-800 євро, неправильна парковка тягне штраф в 50-325 євро.

При цьому потрібно враховувати, що багато порушення можуть бути зараховані автоматично, за свідченнями відеокамер, хоча дорожню поліцію на дорогах ви можете взагалі не побачити за кілька днів автомобільної поїздки. Не прийнята вітчизняна практика придорожніх засідок, в курортних регіонах до прокатних автомобілів (легко помітним по символіці, маркувань) відносяться з поблажливістю.

Обов’язково враховуйте менталітет країни автомобільної подорожі. По дорогах Туреччини, цілком спокійним днем, краще не їздити вночі. Місцеві лихачі днем побоюються численних автоматичних радарів, вночі правил дотримання швидкості для них не існує. На Криті особливим шиком вважається проходити гірські серпантини на максимально дозволеній швидкості.

Сигналячих, воляючих один на одного грецьких, італійських водіїв – звичайне дорожнє явище, прояв національного темпераменту. Одночасно в Туреччині, Греції ви можете не побоюватися, що про викинутому у вікно недопалку, пластиковому стаканчику тут же доповідатимуть по телефону в поліцію. Про такі речі потрібно постійно пам’ятати в Німеччині, Австрії, Швейцарії. В Італії доведеться стримувати прагнення прискоритися, так як італійські водії про це не думають, зважаючи на великі штрафи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button