Авто

Як вибрати вживане авто – практичні поради

Якщо ви зважилися на купівлю вживаного автомобіля, варто знати деякі тонкощі і хитрості цього процесу, щоб надалі не довелося робити непередбачувані витрати. Багато людей звертаються за допомогою до знайомих, які мають досвід в купівлі і продажу транспортних засобів, але якщо у вас таких знайомих немає, і вибір робити доведеться самостійно, варто зробити наступне:

1. Вибрати марку і модель машини.

2. Робити огляд автомобіля тільки в світлий час доби.

3. Окреслити найважливіші критерії, за якими згодом будете робити вибір.

4. Не вірити продавцеві !!!

Спробуємо розібратися в кожному з пунктів докладніше.

foto_cikavosti_07.10.2014_resized

Марка і модель автомобіля

Перевагу тій чи іншій машині потрібно віддавати виходячи з особистих симпатій і умов експлуатації. В якому порядку будуть йти ці чинники – вирішувати вам. Для когось дизайн не має значення, але є такі люди, які зовнішній вигляд ставлятьна перше місце. Далі визначіться, де ви будете їздити більшу частину часу. Буде це місто, або будете їздити по бездоріжжю. Зробити вибір на користь певної машини допоможуть думки людей з різних автомобільних форумів чи порталів, де можна зустріти вiдгуки про автомобiлi від людей які користувалися даним авто. Не закликаємо сліпо вірити абстрактним думкам, але, якщо з приводу машини 100 осіб висловилося позитивно, а 1 негативно, попередні висновки зробити можна.

Дивимося машину в день

В сутінках, на кузові темного автомобіля, практично, нічого не видно. Якщо автомобіль фарбували, то можливе різницю відтінків на різних деталях не буде помітно, можливі недоліки зіллються із загальним фоном. Перед зустріччю з продавцем, попросіть його помити автомобіль, а отримавши невиразну відмову, мовляв: “Часу немає”, перенесіть зустріч на інший день.

Що найголовніше в машині?

Всім відомо, що найважливіший орган у людини – серце. Так і в автомобіля, тільки у випадку з машиною, найважливіше – двигун. Практика показує, що всі дуже довго і уважно “слухають” мотор. Але з величезного числа “фахівців”, лише одиниці можуть по звуку визначити наявність, або відсутність, несправностей. Прислухатися до роботи двигуна, це, швидше за все, обов’язковий ритуал, а не бажання щось виявити.

Якщо в процесі огляду не знайшли ніяких дефектів, зробіть комп’ютерну діагностику двигуна в автосервісі.

Визначити, фарбувався автомобіль чи ні, можна за допомогою приладу – товщинометра. Купувати такий прилад вартує тільки в тому випадку, якщо ви міняєте машини кожні пару років, тоді він себе окупить. Замінити вимірювач товщини можна звичайним магнітом, загорнутим у тканину, тобто ви берете магніт, завертаєте в тканину і по черзі прикладаєте до всіх частин автомобіля. Відчутна зміна ступіня намагнічування скаже про те, що деталь фарбували і наклали більше шпаклівки.

Всі скла автомобіля повинні бути однаково марковані. Наприклад, якщо два скла однієї марки, а решта іншої, то неважко зробити висновок про те, що скло міняли, і, швидше за все, через їх руйнування в результаті аварії. Маркування неважко знайти в нижніх лівому або правому кутах скла.

На кожному кузові є номер, він розташований під капотом, на дальній від бампера стінці. За цим номером можна встановити рік виробництва автомобіля. (В інтернеті багато сервісів, які допоможуть обчислити дату). Рік виготовлення також вказується на ременях безпеки, але не варто вірити цим даним. Ремені можна легко замінити, щоб зробити машину молодшою на пару – трійку років.

Фактичний пробіг на одометрі не завжди відповідає реальності. Скрутити 100000 кілометрів можна в кожному третьому сервісі, заплативши всього пару гривень. А от стан салону скаже покупцю якщо не про все, то дуже багато про що. Потертості сидінь і оббивки, тріщини пластика, плями незрозумілого походження – все це свідчення довгого “життя” машини. Можливо, навіть, цей автомобіль використовувався як таксі.

Стан підкапотного простору потрібно оглядати з тією ж ретельністю, що і салон. У просторі під капотом неприпустимі патьоки технічних рідин. Різні хомути, кріплення, засувки – повинні стояти на своїх місцях. Всі лампи, як в салоні, так і зовні зобов’язані бути справні. Увімкніть світло, повороти, стоп сигнал, не соромтеся проявити педантичність. В багажному відділенні повинні бути домкрат і балонний ключ.

Справний акумулятор – запорука легкого запуску двигуна взимку, тому уточніть дату покупки батареї. Як правило, про це можна дізнатися в сервісній книжці, що видається в магазині при покупці акумулятора.

Чесний хлопець

Продавцю головне скоріше реалізувати автомобіль, тому сподіватися на його порядність не доводиться. Закони ринку такі, що покупця потрібно переконати придбати саме цю машину, а не якусь іншу. Не моргнувши оком, хитрі автодилери зіпхнуть вам будь-яку мізерність, представивши її як суперкар. Будьте обережні, нікого не слухайте і довіряйте тільки своїм очам.

Підходьте до вибору автомобіля ґрунтовно, довіряйте тільки фактам, а потрібний автомобіль обов’язково знайдеться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button