Поради

Як вибрати жалюзі

Почавши вибирати жалюзі – зіткнулися з великою різноманітністю. Крім загальновідомих вертикальних і горизонтальних виявляється є рулонні – вони ж рулонні штори, «касетні» – вони ж жалюзі на пластикові вікна. Ще якісь плісе. А купувати на не один рік та ще з відповідним показником Ціна-Якість-Функціональність. І голова йде обертом !!!

29-06-15-foto-600x400-1

Спробуємо розібратися в цьому розмаїтті. Для цього вам буде потрібно відповісти для себе на кілька запитань:

  1. Яке завдання ви хочете вирішити, встановивши жалюзі?
  2. У якому приміщення вони будуть використовуватися?
  3. На яку суму ви розраховуєте?

1. Яке завдання хочете вирішити?

Призначення жалюз – як обмежити проникнення світла з вулиці в приміщення, так і приховати від сторонніх очей те, що відбувається всередині. Якщо ви хочете регулювати світловий потік з вулиці, то підходять вертикальні і горизонтальні жалюзі. Якщо необхідно сховатися від поглядів з вулиці і вікон сусідніх будинків, то підійдуть рулонні або плісіровані жалюзі. Якщо додатково виникає питання дизайну, то вирішити його можливо за допомогою рулонних, дерев’яних і жалюз плісе. Також з цим завданням впораються вертикальні жалюзі з більш цікавими тканинами або мультіфкатурние і фотожалюзі.

2. У якому приміщенні будуть використовуватися жалюзі?

У житлові кімнати краще встановлювати що-небудь цікавіше: рулонні, дерев’яні, плісе і вертикальні з більш презентабельною тканиною. Не зіпсують зовнішній вигляд вікна жалюзі на вікна ПВХ, вони бувають горизонтальними і рулонними. На кухню краще вибрати жалюзі, що підлягают вологому чищенню, зокрема: горизонтальні жалюзі з алюмінієвими або дерев’яними ламелями, вертикальні пластикові та алюмінієві або жалюзі плісе. Ці ж жалюзі підійдуть на балкон, так як вони не бояться вуличного пилу. У спальню, а так само в кімнату де стоїть домашній кінотеатр підходять рулонні і вертикальні жалюзі з непрозорою тканиною Black Out. У кабінет і вітальню – жалюзі, що підкреслюють статус: дерев’яні або жалюзі плісе. До кімнати з телевізором або комп’ютером – горизонтальні жалюзі від http://proem.in.ua/, які здатні регулювати світловий потік.

3. Бюджет покупки

Якщо ви обмежені в засобах, то найбільш підходящими вам будуть звичайні вертикальні і горизонтальні жалюзі. Так само не дорого можна встановити на кожну стулку вікна звичайні горизонтальні або рулонні жалюзі Compact. Трохи дорожче обійдуться жалюзі на пластикові вікна, так звані касетні. В порядку зростання ціни це будуть PRIS-Eco, PRIS-Roll, PRIS-Hit, PRIS-Life, але залежить від обраного забарвлення. Однак найпрестижніші жалюзі плісе і дерев’яні жалюзі.

Тепер, коли визначилися з призначенням, бюджетом і розташуванням жалюзі розглянемо окремі їх види.

Вертикальні жалюзі

Найпоширеніші жалюзі. Проста, давно відпрацьована конструкція, низька вартість. Представляють із себе верхній горизонтальний карниз і вертикальні тканинні ламелі (тобто смужки) шириною 8,9 см. Ламелі повертаються навколо вертикальної осі і збираються в сторону, можуть розсуватися до країв карниза, можуть збиратися в центрі. Дуже зручні і прості у використанні. При яскравому сонці можна повернути ламелі так, що прямі сонячні промені не будуть проникнуть у приміщення, але при цьому буде світло.

Забарвлень і фактур тканин багато. Є так само алюмінієві і пластикові вертикальні жалюзі. Вони простіші у догляді, але дорожчі. Мультіфактурні жалюзі це вертикальні жалюзі в яких в ламелях поєднуються кілька видів тканин і матеріалів (до 4-х).

Горизонтальні жалюзі

Ламелі шириною 25мм або 50мм з алюмінію, дерева, бамбука, можуть бути з пластику. Алюмінієві ламелі мають великий вибір однотонних кольорів і з забарвленням «під дерево». Збираються ламелі на верх, можуть фіксуватися на будь-якій висоті і повертатися. Горизонтальні жалюзі на вікна ПВХ встановлюються на кожну стулку окремо, максимально близько до скла, мають акуратний верхній карниз. Дуже гармонійно виглядають на пластикових вікнах.

Рулонні жалюзі

Інша назва рулонні штори. Тканина стійка до сонячного світла зі спеціальним просоченням накручується на трубу. У касетному виконанні – на пластикові вікна труба знаходиться всередині симпатичного карниза. Великий вибір тканин, у тому числі плетені з натурального Джута і Ропа.

Жалюзі плісе

Винахід німецької компанії Bloecker. Являють собою плісировану тканину (зібрану в гармошку). Можуть мати можуть, або не мати верхній карниз. Залежно від конструкції вони мають вертикальні напрямні шнури з поліестеру і верхній і нижній карнизи. Можуть бути нерухомими, а можуть збиратися вгору і / або вниз. А також, що не мало важливо їх можна прати. Дуже вигідно виділять ваш інтер’єр.

Дерев’яні жалюзі

Це горизонтальні жалюзі з ламелями 25мм і 50мм виконані з натурального дерева або бамбука. Найдорожчі з розглянутих у цій статті жалюзі.

Всі перераховані вище жалюзі крім касетних можуть встановлюватися на проріз вікна «внахлест» або в проріз вікна, на стіну або на стелю.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button