Здоров'я

Як вибрати електричну зубну щітку. Поради експертів

У тому, що електрична зубна щітка краще мануальної, вас переконувати не треба. Електрична зубна щітка чистить зуби більш дбайливо, що попереджає знос емалі і береже ясна. Тиск щетинок зубної щітки на зуби рівномірний, що дозволяє добре почистити зуби з усіх боків. Вибір насадок для електричних зубних щіток дає можливість підібрати індивідуальний режим чищення зубів.

29-06-15-foto-600x364-1

Висновок: електрична зубна щітка чистить зуби ретельніше, ніж мануальна.

Ринок електричних зубних щіток надзвичайно різноманітний. За якими критеріями вибирати електричну зубну щітку, щоб вона стала ефективним і надійним помічником у догляді за зубами, ви дізнаєтеся в цій статті. Також вибираючи http://www.e-katalog.ru/ варто переглянути в неті, щоб переконатися в користі обраної вами моделі.

Жорсткість. Важливим критерієм при виборі електричної зубної щітки є ступінь жорсткості щетини. Як правило, електричні зубні щітки мають щетину середньої жорсткості або м’яку щетину. Якщо у вас кровоточать чи запалюються ясна, присутні ознаки захворювань пародонту, вам слід чистити зуби електричною зубною щіткою з м’якою щетиною. При нормальному стані ясен рекомендується вибирати електричну зубну щітку з щетиною середньої жорсткості для більш ретельного чищення зубів.

Форма головки. Більшість електричних зубних щіток мають круглу форму головки з чашоподібним розташуванням щетинок. Така форма вважається більш зручною, ніж прямокутна. В основному, через можливість почистити кожен зуб окремо з усіх боків. Є серед електричних зубних щіток і моделі з прямокутною головкою. Найчастіше такі електричні щітки мають додаткові функції, що вимагають саме такої форми головки. Прикладом може служити електрична зубна щітка ORAL-B Cross Action Power Max. Прямокутна форма цієї зубної щітки розділена на дві половинки, одна з яких має рухливі щетинки, а інша призначена для чищення задніх зубів і внутрішньої поверхні зубного ряду. Зустрічаються ще й монопучкові щітки, які здійснюють спеціальний догляд.

Наявність додаткових функцій. Деякі електричні зубні щітки мають додаткові функції, що допомагають людині в процесі чищення. До таких функцій відносять наявність таймера, який дає знати, що час чищення ділянки зубного ряду або загальний час чищення зубів пройшов. Сигнал таймера дозволить зберегти емаль зубів від зайвого навантаження. Таку ж захисну функцію несе і датчик тиску, що відключає пульсуючі рухи електричної зубної щітки при дуже сильному натиску. Обидві ці функції присутні у електричної зубної щітки ORAL-B Professional Care 3000.

Джерело живлення. Електричні зубні щітки можуть мати вбудований акумулятор і зарядний пристрій, а можуть працювати від пальчикових батарейок. Щітки, що працюють від батарейок (електрична зубна щітка ORAL-B Expert DB 4010), вимагають їх періодичної заміни, але зате, маючи таку зубну щітку, ви не залежите від електромережі і можете сміливо вирушати на природу.

Вага. Електрична зубна щітка повинна бути такою, щоб нею було зручно маніпулювати. Тому зубна щітка повинна бути легкою, приблизно 100 -200 грм.

Тип руху головки. Головка електричної зубної щітки може здійснювати пульсуючі рухи, зворотно-обертальні і обидва варіанти руху одночасно. Для ефективної чистки зубів переважніше електричні зубні щітки з двома типами руху головки, але вони відносяться до категорії більш дорогих моделей.

Наявність додаткових або спеціальних насадок. Електричні зубні щітки здатні виконувати не тільки гігієнічну функцію, а й профілактичну. Для вирішення індивідуальних проблем із зубами в комплект до деяких зубних щіток входять додаткові насадки. Наприклад, якщо ви хочете позбутися від плям кави або чаю на емалі зубів, вам підійде відбілююча електрична зубна щітка Braun ORAL-B Vitality 3D White Luxe зі спеціальною поліруючою насадкою. А електрична зубна щітка Braun ORAL-B Triumph 5000 Wireless Smartguide взагалі універсальна: нею можуть користуватися відразу 4 члена сім’ї (є 3 насадки + 1 спеціальна), один з яких може бути дитина або людина з чутливими зубами. Якщо ж ви – молода пара, то вам, швидше за все, сподобається чистити зуби разом. Спеціально для вас створені ORAL-B Advance Power D 900 DUO – дві зубні щітки на одному корпусі.

Наявність декількох режимів роботи. На цю функцію варто звернути увагу тим, хто купує електричну зубну щітку для сімейного користування (а у різних членів сім’ї можуть бути різні вимоги до чищення зубів) і тим, у кого є тимчасові проблеми з зубами або яснами. Наприклад, три режими електричної зубної щітки ORAL-B Professional Care 3000 дозволяють проводити різні процедури чищення – від дбайливого до поліруючої.

Вивчивши всі описані вище критерії, поставте їх за ступенем значущості для вас і ваших близьких. Подумайте про свій спосіб життя і стан порожнини рота. Чесно оцінивши свої потреби і можливості, сміливо купуйте обрану вами електричну зубну щітку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button