Людина

Вчені встановили, чому після басейну червоніють очі

Давно ходили в басейн? Ах недавно? І знову прийшли додому з червоними очима… «Хлорка», подумали ви і помилились. Проведене дослідження американських вчених не обрадує любителів спільних купань на закритій воді.

Якщо очі після басейну червоніють, сверблять і сльозяться — справа не у використовуваному методі знезараження, а в банальній сечі. Так-так. Чим більше сечі в басейні — тим великим роздратуванням на неї реагуватимуть очі. Вся справа в хімічній реакції, яка відбувається між очима і компонентами, що містяться в людській сечі. Принаймні так пише The Independent з посиланням на американську Раду з якості води і здоров’ю, який став замовником цього важливого дослідження.

Другий аспект, про яке повідомило видання, стосується того самого запаху, який люди помилково вважають «запахом хлорки». Насправді, це не зовсім хлорка, а інший хімічний продукт, що утворився в результаті реакції тієї ж хлорки, сечі і людського поту. Запах, що відчувається людиною в басейні — це досить небезпечний газ, що провокує захворювання серцево-судинної, нервової і дихальної систем.

Порада тут одна — перед запливом відвідайте убиральню, а після — душ.

Натхнення: www.gizmonews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments