Авто

Як вибрати зимові шини (відео)

З першими морозами автолюбителі починають перевзувати свої автомобілі в зимову гуму, але наступає момент, коли варто купувати нові зимові покришки. Деякі починають заготовляти гуму ще з теплого сезону, інші купують зовсім свіжу, тільки привезену з заводу. Але як для досвідченого водія, так і для новачка зі зміною автомобіля відразу постає питання, як правильно підібрати і які краще зимові шини.

19-09-15-foto-600x450-1

Параметри при виборі зимових шин

При виборі покришок, варто суворо дотримуватися розміри рекомендовані заводом виробником, якщо ж нехтувати такими параметрами, то характеристики шин можуть стати нижчими. Зазвичай підбирають оптимальне поєднання ціни та якості. Хтось підбирає покришки під швидку їзду, інші під кращу прохідність по поганій дорозі. Найчастіше на літо ставлять більш широку гуму, для того, щоб було максимальне зчеплення з дорогою, взимку ж пропорційно навпаки, ставлять вужчі шини, щоб легше було прокласти колію по снігу, а також це полегшує управління автомобілем. Особливо це відчутно на автомобілях з малим об’ємом двигуна.

Зимову гуму можна поділити на шиповані і нешиповані (останні ще називають фрикційні зимові шини), у кожного з видів є свої плюси і мінуси. Нешиповані зимові шини – це комфортна їзда, ніякого шуму на асфальті, але з мінусів це погане зчеплення з поверхнею по снігу або льоду. Шиповані шини кращі ву керованості по снігу або льоду, особливо в ожеледь. Але з мінусів – це гучність в салоні, також небажано розганяти автомобіль швидше 120 км / год, оскільки шипи почнуть вилітати і можуть пошкодити підкрилки та йдучі позаду автомобілі. При такому виборі варто пам’ятати, що шиповані покришки завжди будуть коштувати дорожче. Саме така http://www.shinadiski.com.ua/ від магазину Koleso2000 для вашого автомобіля.

Малюнок протектора на шинах

Не менш важливим нюансом є малюнок протектора, виділяють три основних види, це спрямований, традиційний і асиметричний.

Спрямований малюнок дозволяє максимально поліпшити характеристики під час керування автомобілем на дорозі, яка покрита снігом або при поганих погодних умовах. За рахунок спрямованості протектора поліпшується самоочищення і відштовхування снігу або води. Шини подібного роду варто встановлювати строго по спрямованості протектора, збоку можна побачити стрілку, яка показує спрямованість крутного моменту покришки.

19-09-15-foto-600x394-1

Асиметричний протектор шин, вважається найпоширенішим, у такому протекторі внутрішня і зовнішня сторони. Найчастіше на зовнішній стороні знаходяться великі і жорсткі блоки протектора, вони збільшують стійкість автомобіля на поворотах, при маневрах, внутрішня ж сторона складається з більш дрібних блоків, якими відводиться краще вода і поліпшується зчеплення з поверхнею. Під час установки потрібно строго дотримуватися зовнішню сторону і внутрішню, також спрямованість. Порушивши ці правила, машину почне тягнути в сторону, збільшиться витрата палива і машина втрачатиме керованість на дорозі.

19-09-15-foto-600x329-1

Останній вид це класичний, вважається найпоширенішим і простим у використанні, не потрібно дотримуватися певних правил при встановленні, так як малюнок зазвичай універсальний. Найчастіше саме з таким малюнком протектора виробники комплектують автомобілі споконвічно на заводі.

19-09-15-foto-600x375-1

Деякі фахівці ще виділяють четвертий вид для власників позашляховиків, це шини з високим профілем гуми і глибоким протектором, що дозволяє гумі краще врізатися в погану поверхню і їздити по крутих схилах. Великим мінусом таких шин те, що вони не призначені для великої швидкості пересування по звичайній дорозі.

Нюанси при виборі шин

Перше на що варто звернути увагу це дата випуску шин і наявність браку, не дивлячись, де ви купуєте шини, в магазині чи на ринку, вам можуть підсунути неякісний товар. Найчастіше дату вказують на наклейці шин або на самій гумі. Усередині шина повинна бути гладкою, без бульбашок або яких небудь пошкоджень.

Якщо ви власник автомобіля без ABS, не беріть покришки з великим водовідведенням і горизонтальними каналами, це тільки збільшить гальмівний шлях.

При стандартній експлуатації, термін служби шини становить три роки. У такому випадку, якщо шини пролежали на складі близько двох років, то однозначно вони втратили свої властивості і еластичність.

Відео з порадами про те, як правильно підібрати зимові шини:

Асиметричні і спрямовані шини – відмінності і переваги кожного виду:


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button