Здоров'я

Як перевірити родимку на онкологію

Родимка – вроджена пляма на шкірі, вони присутні практично у всіх людей. Звичайні плоскі невуси, які являють собою темні плями, не повинні викликати занепокоєння. Особливу увагу варто приділити опуклим родинкам, які нагадують бородавки. При найменших змінах форми і кольору варто перевірити родимку на онкологію.

19-09-15-foto-600x398-2

Якщо у вас є родимка, яка за останні кілька років ніяк не змінилася, то лікування не потрібно. Але якщо протягом декількох місяців розмір новоутворення значно збільшився, або змінилося його забарвлення, необхідно отримати консультацію дерматолога. Іноді великі опуклі родимки можуть перетворитися на меланому – злоякісну пухлину, тоді необхідне http://onko-stop.com/ у відповідних закладах.

Як перевірити родимку на онкологію

Чому виникає меланома? У більшості випадків це захворювання передається генетично. Але якщо ви зловживаєте перебуванням на сонці або обожнюєте солярій, то в клітинах шкіри починає активно вироблятися меланін. При його надлишку родимки перероджуються в злоякісні пухлини. При виявленні на тілі нової родимки, яка непласка і нагадує забарвлену бородавку, перевірте у дерматолога. Варто звернути увагу на стан шкіри навколо невуса. Якщо ви відчуваєте біль у родимці, це може бути приводом для занепокоєння.

Дерматологи для перевірки родимок на онкологію в домашніх умовах рекомендують використовувати метод АКОРД. Це скорочення, кожна з букв якого характеризує стан невуса. Буква «А» – асиметрія, утворення повинно бути симетричним. Розмиті краю або нечіткі межі з одного боку повинні викликати занепокоєння. «К» – стан краю родимки, в ідеалі він повинен бути чітким. «О» – забарвлення, воно повинно бути однорідним. Вкраплення сірого, червоного або білого кольорів свідчать про переродження утворення. «Р» – розмір, він повинен бути постійним, будь-яке зростання невуса – погана ознака. «Д» – динаміка, при появі болю, кірочок або крові зверніться до дерматолога.

Що робити, якщо ви пошкодили родимку? Ні в якому разі не відривайте її від основи. Необхідно, щоб утворення приросло тому, після цього зверніться до дерматолога. Швидше за все, вам доведеться її видалити лазером або кріодеструкцією.

Дерматолог перевіряє родимку на онкологію за допомогою нескладного пристрою – дерматоскопу. Зовні він нагадує лупу, але збільшення лінзи набагато більше. На склі є шкала, яка дозволяє визначити розмір і оцінити колір, форму і краю невуса. Якщо лікар запропонує вам видалити потенційно-небезпечне утворення, погоджуйтеся. Навіть зовні здорова родимка з часом може переродитися в злоякісну пухлину.

Вам набридла пікантна особливість? У такому разі її можна видалити. Для цього використовуються кілька методів:

  • кріодеструкція;
  • лазерна вапорізація;
  • радіоножем;
  • електрокоагуляція;
  • хірургічне видалення.

Ні в якому разі не вдавайтеся до видалення невуса самостійно, ви можете погіршити ситуацію.

Не ставте собі діагнозів, це в силі зробити тільки фахівець. При необхідності вам зроблять біопсію підозрілої ділянки. Після отримання результатів аналізу лікар зможе визначитися з тактикою лікування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button