Авто

Високі ціни на електромобілі обрушать весь ринок “зеленого” транспорту

Дорожнеча бензину змушує все більшу кількість споживачів задуматися про покупку електромобіля, проте ціни на електрокари в дилерських центрах теж ростуть, повідомляє bloomberg.

Ціни на літій, нікель і кобальт підскочили майже вдвічі в порівнянні з періодом до початку пандемії коронавірусу. Щоб компенсувати зростаючу вартість компонентів, використовуваних в батареях, автоконцерни змушені підвищувати ціни на кінцевий продукт — електрокари.

Так, за минулі місяці Tesla Inc., Ford Motor Co., General Motors Co., Rivian Automotive Inc. і Lucid Group Inc. вже підняли ціни на свої електромобілі. Середня ціна за електромобілі в США ще в травні злетіла на 22% в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше і склала близько $54 тисяч.

Однак представник найбільшого європейського автоконцерну Stellantis Арно Дебеф заявив, що якщо ціни на електрокари продовжать рости, ринок впаде.

За словами топ-менеджера корпорації, на тлі відмови від автомобілів з ДВЗ і збереження високих цін на електромобілі Європейський авторинок неминуче ослабне. Є ймовірність, що особистий транспорт стане предметом розкоші, і не кожен європеєць зможе дозволити собі купити машину.

Тим часом прогнозується, що з 2024 по 2027 рік попит на акумулятори для електромобілів зросте. Якщо до цього часу не з’явиться достатньо виробничих потужностей, то випуск «зелених» автомобілів опиниться під загрозою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button