Авто

Дослідження: автопілот Tesla може запобігти до 80% аварій

Нове дослідження показало, що автопілот Tesla може запобігти до 80% аварій. Вчені вважають, що впровадження повноцінних датчиків в Європі потрібно прискорити.

Image by Dominick Vietor from Pixabay

Нове дослідження вчених з Німеччини показало, що автопілот Tesla потрапляв в значно меншу кількість аварій, ніж автомобілі без цієї технології. Опція входить в стандартну комплектацію всіх Tesla і може утримувати машину на смузі руху та змінювати швидкість, щоб не відставати від руху. При цьому водій повинен страхувати технологію і не відпускати руки від керма.

Однак дослідники відзначають, що суворе європейське регулювання обмежило можливості автопілота – їх функціонал значно менший, тому машини не здатні впоратися з такою кількістю аварійних ситуацій, як програмне забезпечення в США. Фердинанд Дуденхоффер, директор Центру автомобільних досліджень в Дуйсбурзі (Німеччина), відзначає, що регулювання автономних автомобілів просувається надто повільно. Кількість дорожньо-транспортних пригод на кілометр пробігу зростає протягом останніх трьох років, вчений додав, що автопілот міг би зменшити таку кількість пригод.

Центр автомобільних досліджень в Дуйсбурзі підрахував, що якби всі автомобілі в Німеччині були оснащені автопілотом Tesla в попередньому році, то сталося б тільки 29 тис. аварій. Насправді в країні зафіксували 282 тис. дорожньо-транспортних пригод.

Дані Tesla також підтверджують, що машини, де включений автопілот, потрапляють в набагато меншу кількість аварій на кілометр. Ця технологія могла б підвищити безпеку водіїв, якщо всі автомобілі оснастити однаковими датчиками. При цьому Tesla відкрита для ліцензування технології і в Європі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button