Фото

Як виглядає айсберг під водою?

Багато людей не звертають на це уваги, але айсберги є напрочуд гарними природними об’єктами. По своїй суті вони являють собою величезні шматки льоду, які пливуть по океанах і морях, що відкололися від льодовиків. Зі шкільної програми нам вже відомо, що людям видно тільки 10% поверхні айсбергів, а решта 90% поверхні крижин знаходяться під водою. Багато людей навіть не уявляють собі, як виглядають нижні частини осколків льодовиків, але завдяки праці фотографа Тобіаса Фрідріха подивитися на цю красу тепер може кожен. Для отримання рідкісних кадрів чоловікові знадобилося більше 5 років, виконана робота точно того коштувала. Одна зі зроблених фотографій була високо оцінена суддями щорічного конкурсу Ocean Art.

#фото | Как выглядит айсберг под водой?

Велика частина айсбергів прихована під водою

Про історію створення рідкісної фотографії було розказано у виданні The Wired. У 2012 році фотограф відправився в вузьку морську затоку Тасіїлак, розташовану на південному сході Гренландії. На жаль, мандрівник опинився в цих мальовничих місцях у серпні, коли айсберги активно плавали по воді. Зрозуміло, за такої рухливості крижин він не став ризикувати і плавати під багатотонною вагою. Застати момент, коли вода в затоці була заморожена і айсберги не рухалися, йому вдалося тільки в березні 2019 року. Саме тоді він і зробив сотні знімків нижніх частин айсбергів, схожі на «гігантські м’ячі для гольфу».

Рідкісні фотографії айсбергів

Отже, повернувшись на заморожену морську затоку Тасіїлак, Тобіас Фрідріх і його помічник протягом двох тижнів їздили по околицях на снігоходах, з метою знайти найкрасивіший айсберг. За цей проміжок часу вони пробурили в льоду десятки ополонок і пірнали під найбільш цікаві крижані брили. Зокрема, вони робили один отвір на льоду для входу і по два біля підніжжя айсбергів для виходу. Річ у тім, що їм у будь-який момент могла знадобитися можливість екстреного спливання.

#фото | Как выглядит айсберг под водой?

Так виглядає айсберг під водою

За словами фотографа, температура води становила лише -3 градуси за Цельсієм. Зверху фотограф бачив тільки крижаний покрив у формі завмерлих хмар, а внизу — темну безодню. Щоб захиститися від холоду, він надів під водолазний костюм теплий одяг, але його обличчя залишилося відкритим. У результаті його губи заніміли вже через п’ять хвилин, але він намагався не думати ні про вбивчий мороз, ні про товстий крижаний покрив, що перешкоджає виходу на поверхню.

«Будучи під айсбергом не можна здійснювати навіть найменших помилок. Ви ніби пливете по воді і милуєтеся всесвітом, який не схожий ні на що,» — поділився Тобіас Фрідріх своїми враженнями.

В кінцевому результаті йому вдалося зробити сотні фотографій, але їх немає у відкритому доступі. Зате найкращий кадр сподобався журі конкурсу Ocean Art 2019 року, в рамках якого оцінюються фотографії підводного світу. З роботами інших фотографів, до речі, можна ознайомитися на офіційному сайті конкурсу.

Натхнення: hi-news.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть