Технології

Прибережні вітряні електростанції можуть живити більшу частину прибережного Китаю

Відповідно до Паризької кліматичної угоди, Китай зобов’язався використовувати поновлювані ресурси для 20 % своїх енергетичних потреб до 2030 року.

Прибрежные ветряные электростанции могут питать большую часть

В даний час країна збирається подвоїти свої зобов’язання, прагнучи досягти 40 % до наступного десятиліття. Енергія вітру має вирішальне значення для досягнення цієї мети. За останні 20 років вітроенергетична потужність Китаю зросла з 0,3 ГВт до 161 ГВт.

Зелена енергія для Китаю

Але в останні роки це зростання сповільнилося, і надії на майбутнє Китаю в області вітроенергетики ослабли.

Чому? Місце розташування.

Густонаселені прибережні провінції, включаючи Гуандун і Цзянсу, споживають близько 80 % всієї електроенергії країни, але переважна більшість вітроенергетичних потужностей Китаю надходить від наземних вітряних електростанцій, розташованих в таких місцях, як Внутрішня Монголія, на відстані понад тисячу кілометрів від більшості великих міст.

Що ще гірше, недавні дослідження клімату показали, що ослаблення градієнта температури суші і моря з-за глобальної зміни клімату робить історично вітряні регіони, такі як Внутрішня Монголія, менш вітряними.

Крім того, велика частина енергії вітру з цих регіонів не використовується тоді, коли вона виробляється. Дослідження показали, що близько 16 % від загального потенційного вітроутворення було витрачено даремно в період між 2010 і 2016 роками і коштувало понад 1,2 мільярда доларів.

Якщо Китай до 2030 року досягне своєї мети і перевершить її, то йому потрібно буде знайти спосіб збільшити потужність вітроенергетики.

У недавньому дослідженні вчені з Гарвардської школи інженерних і прикладних наук ім. Джона А. Полсона (SEAS) і Університету науки і технології Хуажонг у Китаї виявили, що прибережний вітер може бути вдалим рішенням.

 

Прибрежные ветряные электростанции могут питать большую частьЦя карта показує доступну потужність вітру по провінціях в гігаватах. Дослідження опубліковане в журналі Science Advances.

«Це новий важливий внесок у визнання того, що Китай володіє величезним потенціалом прибережного вітру, який можна розвивати і доставляти на берег тим прибрежним провінціям, які потребують енергії, за цінами, конкурентоспроможним з теперішніми електростанціями, що працюють на вугіллі», — сказав Майкл Макелрой, головний автор статті.

 

Прибрежные ветряные электростанции могут питать большую частьЦя карта показує попит на електроенергію по провінціях в гігаватах.

Щоб розрахувати потужність і вартість морських вітрів в Китаї, дослідники спочатку визначили регіони, де можуть бути побудовані морські вітряні електростанції. Вони розрахували швидкість вітру в цих районах і розрахували годинну потужність для кожної з турбін.

Вони виявили, що сумарна потенційна енергія вітру від вітряних електростанцій, побудованих уздовж узбережжя Китаю, в 5,4 рази перевищує поточну потребу в енергії в прибережних районах.

Дослідники також виявили, що ця потужність буде економічно ефективною.

Прибрежные ветряные электростанции могут питать большую частьНа цій діаграмі показаний потенціал енергії в море відносно попиту в прибережних провінціях.

«Ми оцінюємо вартість морських вітрових установок відповідно до діапазону значень, отриманих в результаті недавніх розробок морських вітрових електростанцій», — сказав Пітер Шерман, аспірант кафедри наук про Землі і планетології і один з авторів статті. «Прибережні вітряні турбіни історично були надмірно дорогими, але тепер ясно, що із-за значних технологічних досягнень економіка змінилася так, що в даний час прибережний вітер може бути конкурентоздатним по вартості з вугільною та ядерною енергетикою в Китаї».

Дослідники підрахували, що при високих цінах на електроенергію вітер з берега може забезпечити більш 1000 терават-годин, або близько 36 % від всієї потреби в енергії на узбережжі. Якщо ціни на електроенергію найнижчі, що це може забезпечити більш 6000 терават-годин, або 200 % від загального попиту на енергію.

«Наше дослідження демонструє потенціал рентабельного прибережного вітру для живлення прибережних районів, скорочення викидів парникових газів та покращення якості повітря в Китаї», — сказав Макелрой.

Натхнення: econet.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть