Людина

Як виявити психопата серед вас?

Вчені з’ясували, що люди з психопатією менш схильні «заразитися» позіханням від оточуючих внаслідок своєї зниженої здатності до співпереживання і співчуття.

Як пояснюють автори, психопатичні характеристики включають егоїзм, імпульсивність, схильність до маніпулювання і домінування над оточуючими, а також брак співчуття до інших людей.

«Заразним» позіханням називають те саме позіхання, яке ви часом підхоплюєте від друзів і близьких. Вчені пояснюють цей феномен прихильністю і співпереживанням між людьми. Він зустрічається у багатьох соціальних тварин, включаючи людину, шимпанзе і собак.

Вчені провели дослідження позіхання, в якому брали участь 135 студентів коледжу. Учасники повинні були заповнити детальні опитувальники. При цьому, як пояснює Брайан Рандл з університету Бейлор (США), за результатами опитувальника неможливо сказати людина психопат чи ні з абсолютною точністю. Справа в тому, що наявність психопатії не може бути оцінено за принципом «так/ні», це спектр відхилень.

Далі вчені розмістили випробовуваних в темній кімнаті і наділи на них навушники зі звукоізоляцією. Також на обличчях студентів встановили електроди, які оцінювали роботу мімічних м’язів. Учасникам показували фільм, де люди позіхали, сміялися і робили щось нейтральне.

Дослідники помітили: чим менше співчуття і співпереживання (за результатами тесту), тим менша ймовірність, що людина «заразиться» позіханням.

Чи повинні ви хвилюватися, якщо ви позіхнули, а ваш сусід – ні?!

Якщо всі, крім однієї людини, позіхають, це зовсім не означає, що він психопат! Багато позіхають дуже рідко, та й ви самі не завжди підхоплює позіхання від малознайомих людей.

Дане дослідження лише допомагає пролити світло на зв’язок між психопатією і «заразним» позіханням. Потрібна подальша робота для вивчення цього феномену.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button