Різне

Як вкладати покрівлю

Покрівля – це захисний шар даху. Складається конструкція з верхнього покриття, ізоляційного шару і основи. Основа монтується на крокви і балки даху у вигляді суцільних плит, настилу або обрешітки. Дуже часто, говорячи про покрівлі, мають на увазі тільки її верхнє покриття.

Щоб якісно виконати монтаж і укладання покрівельних матеріалів, необхідно мати уявлення про конструкцію покрівлі в цілому.

19-12-14-foto-600x358-1

Загальна схема конструкції:

  • кроквяна система, що служить каркасом;
  • пароізоляційна мембрана;
  • утеплювач;
  • гідроізоляційні матеріали;
  • обрешетка:
  • підкладка;
  • верхнє покриття покрівельних матеріалів.

Кожен вид покрівельних матеріалів має свою технологію вкладання і вимагає індивідуального способу підготовки основи. Вибір підкладки і теплоізоляційних матеріалів так само залежить від використовуваного покриття. Незалежно від покрівельного матеріалу, обов’язкове встановка коника на даху. Приділіть увагу системі вентиляції.

Для вкладання м’якої покрівлі слід підготувати суцільну рівну поверхню, для цього обрешітку обшивають плитами ОСВ або вологостійкою фанерою. Кут ската даху повинен бути не менше 15 °. Перед початком монтажу бітумної черепиці або ондуліна переконайтеся в тому, що фанера суха. Якщо напередодні пройшов дощ – краще відкладіть роботу. Листи м’якої покрівлі приклеюють на спеціальну мастику. При куті скату більше 45 ° листи кріплять додатковими цвяхами. А щоби не потрапити в халепу доручіть http://atekstroy.com/ спеціалістам.

Профнастил вкладають на обрешітку. Не економте на кроці обрешітки. Профіль не здатний витримати більше навантаження, під вагою мокрого снігу він починає прогинатися. Якщо крок обрешітки великий – профіль провисне, утворяться зазори, в які потрапляє вода. Відстань між дошками обрешітки залежить від нахилу даху. Чим менший нахил, тим більшим повинен бути крок обрешітки. Наприклад, для профілю 20 мм при нахилі даху 30? рекомендується відстань – не менше 300 мм. Для кріплення використовують саморізи. До початку монтажу листів обов’язково виконати настил паро-, тепло- та гідроізоляції. Починають вкладання з нижнього кінця даху. Не використовуйте для герметизації швів монтажну піну. Піна при розширенні деформує край листа, потім вона руйнується під впливом сонячних променів і між листами залишаються зазори.

Вкладання натуральної черепиці вимагає додаткових коштів і розчинів для закріплення елементів на поверхні. Натуральний матеріал має велику вагу. Плануючи вибрати в якості покрівельного матеріалу натуральну черепицю, переконайтеся в тому, що конструкція даху здатна витримати таке навантаження. Дешевше і простіше використовувати металеву черепицю.

Металочерепиця кріпиться саморізами до риштування в прогин хвилі. Саморізи закручуйте щільно, але при цьому стежите за тим, щоб не ушкодилася ущільнювальна прокладка. Для влаштування покрівлі на плоских дахах використовують рулонні матеріали.

Дотримання технологій при вкладанні покрівлі, грамотне облаштування каркаса і обрешітки і вибір відповідних матеріалів для створення покрівельного «пирога» – гарантія того, що ваш будинок надійно буде захищений від негоди на довгі роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button