Людина

Як зберегти мізки в 30 років

Не думайте, що хвороба Альцгеймера – це для людей похилого віку! Насправді, незворотні зміни в мозку при цьому захворювання починаються за десятиліття до зовнішніх проявів. Що таке хвороба Альцгеймера і як захиститися від неї, поки вам всього тридцять років?

При цьому захворюванні в клітинах мозку утворюються великі білкові відкладення – бляшки. Вони ускладнюють передачу нервових імпульсів. Нервові волокна утворюють так звані клубки – інша ознака хвороби Альцгеймера.

12-02-15-foto-600x398-1

Змусьте своє серце битися швидше!

Аеробні вправи стимулюють утворення гормону під назвою фактор росту мозку. Він створює в мозку нові зв’язки, що покращує запам’ятовування і зберігання інформації. Змушуйте себе хоч іноді робити інтенсивні вправи: швидка ходьба або їзда на велосипеді протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень достатньо. Якщо ви захекались, то це ознака ефективності вправи.

Геть насичені жири!

Насичені жири сприяють закупорюванню просвіту артерій, що призводить до хвороб серця, гіпертонії, і, отже, нестачі кровотоку в мозку. Запорука нормальної роботи мозку – хороший кровообіг. Тому що добре для серця, то добре і для мозку.

Ох вже цей нікотин

Згідно з дослідженнями, куріння підвищує ризик хвороби Альцгеймера в два рази. Нікотин погіршує кровообіг у мозку, а також засвоєння необхідної йому глюкози. Це веде до погіршення пам’яті та прийняття рішень. Крім того, куріння підвищує рівень кортизолу – гормону стресу. Він несприятливо впливає на гіпокамп, який відповідає за формування і збереження спогадів.

Встигнути всюди!

Багато хто з нас намагається встигнути скрізь, що призводить до хронічної втоми і стресу. Справа в тому, що ми беремо на себе занадто багато відповідальності, в результаті чого порушується здатність до концентрації і запам’ятовування. Намагайтеся розумно визначити свої пріоритети, навчитися говорити «ні» тим, хто вимагає від вас занадто багато. Не соромтеся просити допомоги при необхідності. Також знайдіть час для відпочинку, наприклад, http://www.devabilet.ru/ і насолодіться хорошою виставою.

Щітка і нитка – наші друзі

Виявляється, поради стоматолога не тільки захищають зуби, але й мозок! Згідно з дослідженнями, люди у віці близько 60 років із захворюваннями ясен гірше проходили тести на мислення і пам’ять. Так що не ігноруйте рекомендації чистити зуби щіткою і ниткою двічі на день. Десни треба берегти змолоду!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button